Trzydziesta czwarta niedziela w ciągu roku – Niedziela Chrystusa Króla 22.11.2015r

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA – 22 listopada 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata uświadamia nam , że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.Na zakończenie Mszy św. odnowimy akt poświęcenia Sercu Pana Jezusa, który codziennie ponawiał Karol Wojtyła, św. Jan Paweł II. Dzisiejsza uroczystość jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Kierujemy zaproszenie do dorosłych parafian, aby dołączyli do parafialnego oddziału Akcji Katolickiej. Działalność tej organizacji jest bardzo pożyteczna dla naszych parafii, diecezji i Kościoła powszechnego. Przynosi także wiele osobistych korzyści duchowych. Spotkanie Akcji Katolickiej w najbliższą środę po Mszy św. wieczornej.

2. Z racji przypadającego dziś wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego, kierujemy wyrazy uznania i wdzięczności pod adresem: Pana Organisty, Dyrygenta chóru, scholii młodzieżowej i dziecięcej, a także wszystkich którzy służą Panu Bogu i naszej parafii, przez śpiew i grę na instrumentach. Mile będą widziani nowi kandydaci do tych gremiów. W przekonaniu, że dla Pana Boga warto się poświęcić, zapraszamy wszystkich posiadających odpowiednie predyspozycje do chóru i scholii.

3. Za tydzień – pierwsza niedziela Adwentu nowego roku liturgicznego, któremu przyświecać będzie hasło: „Nowe życie w Chrystusie”. Przypominamy, że w czasie adwentu, pierwsza Msza św. w naszym kościele jest o godz. 6.00.W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 8.00 zostaną pobłogosławione opłatki dla tych co wysyłają je za granicę.

4. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie.

5. W piątek o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie dla młodzieży przygotowujące do Światowych Dni Młodych w Krakowie. Gościem spotkania będzie redaktor Tomasz Terlikowski. W spotkaniu obowiązkowo udział biorą wszyscy kandydaci do bierzmowania  (klasy I, II i III gimnazjum).

5. Czytajmy prasę katolicką! Do Gościa jest dołączony kalendarz na rok 2016. W Niedzieli warto przeczytać artykuł: Europa kopie swój własny grób oraz Islamski terror i religia polityczna.

6. Zakazany Bóg to kolejny po „Cristiadzie” film, który opisuje wzruszającą historię z wojny domowej w Hiszpanii o heroicznej wierze w Chrystusa męczenników z Barbastro. Film będzie wyświetlany w MDK w sobotę i niedzielę 28 i 29 listopada o godzinie 19.00. Zachęcamy do licznego udziału.

7. Dziś w Kasynie Urzędniczym o godz. 16.00 jest otwierana wystawa Świat toruńskiego piernika.

8. Słowo Życia: „Człowiek jest powołany do odnoszenia zwycięstwa w Jezusie Chrystusie” (św. Jan Paweł II).

 

22 listopada 2015|