Trzydziesta trzecia niedziela w ciągu roku 15.11.2015r. Ogłoszenia duszpasterskie

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 15 listopada 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wczoraj rozpoczęło się nawiedzenie, naszej parafii, przez kopię obrazu Świętej Rodziny z Papieskiego Instytutu Studiów nad Małżeństwem i Rodziną w Rzymie. Mamy nadzieję, że czas nawiedzenia parafii przez obraz Świętej Rodziny, opromieniony błogosławieństwem Ojca Świętego Franciszka, przyczyni się do pogłębienia refleksji na temat rodziny, jej istoty i zadań w Bożym zamyśle.Nawiedzenie, które potrwa dwa tygodnie,  jest też szansą do ożywienia życia religijnego naszych rodzin. Obraz Świętej Rodzinyod poniedziałku będzie znajdował się przy ołtarzu Matki Bożej Szkaplerznej. Zachęcamy do modlitwy do Świętej Rodziny w intencji naszych rodzin.

2. Dziś gościmy w naszej parafii Ks. prałata Artura Jańca dyrektora Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże  a wszystkim za wsparcie dzieł Caritas.

3. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie duszpasterstwa nauczycieli.

4. W środę przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki Ruchu Czystych Serc, która zginęła 18 XI 1914 roku, broniąc cnoty czystości i godności kobiety. Na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas I gimnazjum. Po wieczornej Mszy św. spotkanie Koła Misyjnego.

5. W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy małżonków i rodziny na nowennę przed obrazem Świętej Rodziny.

6. Za tydzień – ostatnia niedziela roku liturgicznego, a zarazem uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Ponadto w przyszłą niedzielę swoje święto patronalne obchodzić będą także Pan organista, chór parafialny, schola młodzieżowa i dziecięca z racji przypadającego w dniu 22 listopada wspomnienia św. Cecylii, dziewicy i męczennicy z III wieku, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego.

7. W sobotę i niedzielę (21 i 22 XI br.), o godz. 19.00 w MDK warto oglądnąć film pt. Mama Tina. Film jest rekomendowany przez Komisję Wychowania Katolickiego KEP.

8. Czytajmy systematycznie prasę katolicką.

9. W tym tygodniu zmarła Elżbieta Ozimińska: Wieczne odpoczywanie …

10. Słowo Życia: Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym (Łk 21,36).

16 listopada 2015|