Trzydziesta niedziela w ciągu roku ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA 25.10.2015r.

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU –  /ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA/

25 października 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy rocznicę poświęcenia naszego kościoła, czyli dnia, w którym ten budynek został przeznaczony wyłącznie do kultu Bożego. Dziękujmy Bogu za naszą świątynię, módlmy się za wszystkich, którzy ją budowali, wyposażali i dbają o jej piękno.O godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.

2. Dziś w Naszej parafii gościmy Ks. Jana Radonia, który pracuje w Pietropawłowsku Kamczadzkim. Dziękujemy Mu za świadectwo życia, wygłoszone do nas Słowo Boże, zaś  wszystkim za wsparcie finansowe Jego pracy, składane do puszek.

3. We wtorek po wieczornej Mszy św. nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie.

4. W środę czcimy apostołów,świętych Tadeusza i Szymona.

5. Za tydzień Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. na cmentarzu o godz. 14.00 a po niej procesja z modlitwą za zmarłych. Nie będzie Mszy św. o godz.18.00. Z racji Uroczystości Wszystkich Świętych, spowiedź w sobotę od godz. 16.00.

6. Dziś i w Uroczystość Wszystkich Świętych, S. Alberta przyjmuje na wypominki w punkcie katechetycznym.

7. Chór Łańcuckiej Fary ogłasza nabór do zespołu. Zachęcamy wszystkich, którzy lubią śpiewać i chcą doskonalić umiejętności wokalne do naszego chóru. Próby chóru odbywają się we wtorki o godz. 19.00 i w czwartki o 19.30.

8. Ośrodek przygotowujący Światowe Dni Młodzieży w Łańcucie zaprasza młodzież i wszystkich chętnych na spotkanie modlitewne w piątek 30 października 2015 roku o godz. 18.00 do naszej świątyni. Gościem specjalnym spotkania będzie zespół Arkadio.  Zaproszenie kierujemy do wszystkich, a szczególnie do ludzi młodych.

9. Czytajmy prasę katolicką. W Niedzielii Gościuprzeczytamy o świętych małżonkach, rodzicach św. Teresy z LisieuxZeli i Ludwiku Martin wyniesionych na ołtarze, ponadto w Niedzielio skandalu szkalowania Polaków przez Jana Tomasza Grossa oraz o in vitro, które nie jest sposobem leczenia niepłodności.

10. Stowarzyszenie Trzeźwościowe zaprasza na warsztaty edukacyjno – informacyjne na temat uzależnień, które odbędą się 28 X o godz. 17.00 w salce parafialnej.

11.Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta, 1 listopada na cmentarzu, będzie kwestować na rzecz kuchni dla bezdomnych i ubogich. Pomagajmy zmarłym poprzez jałmużnę, bo ona zakrywa wiele grzechów. Natomiast Zarząd PTTK oddział w Łańcucie będzie kwestował na rzecz ratowania zabytkowych pomników na łańcuckiej nekropolii.

12. Policja apeluje o zachowanie ostrożności i rozwagi w czasie nadchodzących uroczystości Wszystkich Świętych, bowiem jest to czas wielu wypadków i kradzieży. 

13. W tym tygodniu zmarli: Irena Ochmańska, Waldemar Lew i Genowefa Szydełko. Dobry Jezu …

14. Słowo Życia: „Modlić się, to nie znaczy wiele mówić, ale wiele kochać” (św. Teresa od Dzieciątka Jezus).

24 października 2015|