Dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku – 4 października 2015 r. Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 4 października 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Rozpoczęliśmy miesiąc różańcowy.W Rzymie rozpoczyna się Synod poświęcony rodzinie. Wspierajmy papieża Franciszka, obrady synodalne,małżeństwa, rodziny, naszą Ojczyznęoraz chrześcijan prześladowanych, modlitwą różańcową odmawianą w kościele lub w domach rodzinnych. Przy dekoracji różańcowej w naszym kościele, znajduje się puszka, do której są zbierane ofiary na pomoc dla prześladowanych chrześcijan. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w dni powszednie odprawiamy o godz. 17.30 a w niedziele o 17.00.

2. Dzisiejsza niedziela i cały październik stanowią dobrą okazję do zainteresowania się różami Żywego Różańca w naszej parafii. Cieszymy się z parafian, którzy należą już do tych róż, a pozostałych zachęcamy do zaangażowania się w ich działalność. Niektóre róże wymagają uzupełnienia. W związku z tym zainteresowanych wstąpieniem do róż zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po nabożeństwie różańcowym. Jeśli będzie więcej chętnych osób, to być może uda się założyć nowe róże. Do obowiązków osób należących do róży należy branie udziału w zmianach tajemnic różańcowych odbywających się raz w miesiącu oraz codzienne odmawianie wylosowanej na zmianie jednej tajemnicy różańca w intencjach wyznaczonych przez Kościół.

Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.

3. Jutro czcimy św. Faustynę Kowalską, sekretarkę i apostołkę Bożego Miłosierdzia. W czasie wieczornej Mszy św. odbędzie się wprowadzenie funkcjonariuszy łańcuckiej Rady Rycerzy Kolumba. 

4. W środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe animować będą kandydaci do bierzmowania z klas III gimnazjum, oraz Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 9.30.

5. Za tydzień przeżywać będziemy XV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – patronem rodziny”. W całej Polsce będą zbierane ofiary do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin, organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

6. W najbliższy czwartek o godz. 13.00 Msza św. inaugurująca rok akad. 2015/16 w Łańcuckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Natomiast po wieczornej Mszy św. spotkanie redakcji Gaude Mater.

7. Prosimy o systematyczne czytanie prasy katolickiej.

8. W minionym tygodniu zmarli: Stanisław Dubiel i Stanisława Moryś. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

9. Słowo Życia: „Jak dobrze przeżywać małżeństwo? W jedności z Panem, który wciąż odnawia miłość i sprawia, że jest mocniejsza od każdej trudności” (papież Franciszek).

9 października 2015|