Dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku – 27 września 2015 r. Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 27 września 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Nasze Miasto i Powiat przeżywa święto patronalne ku czci św. Michała Archanioła.Starosta Łańcucki oraz Burmistrz Miasta zapraszają do wzięcia udziału we wspólnym świętowaniu. Dziś o godz. 13.00 w naszym kościele Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory. W sobotę  i niedzielę (26 – 27 09.) na Rynku odbywa się V Jarmark św. Michała. Szczegóły znajdziemy na plakatach.

2. We wtorek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,odpust w parafii św. Michała. Uroczysta suma o godz. 18.00 pod przewodnictwem Ks. Abpa J. Michalika. Przy tej okazji zachęcamy do częstego odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła, aby ograniczał wpływ szatana na nasze postępowanie.

3. U sióstr Boromeuszek, w poniedziałki o godz. 16.30, odbywać się będą próby zespołu dziewcząt chętnych do śpiewania w parafialnej scholii. Zachęcamy i zapraszamy szczególnie gimnazjalistki.

4. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Parafialnego zespołu Caritas.

5.W czwartek rozpoczniemy miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe, które odbywać się będą w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele – o 17.00. Nabożeństwa w poszczególne dni miesiąca będą animować grupy i wspólnoty działające przy naszej parafii. Szczegóły plan znajdziemy w najnowszym numerze Gaude Mater. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych, zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych. Wiernych, którzy nie będą mogli brać w nich udziału, prosimy aby odmawiali przynajmniej dziesiątek różańca w domach.

6. Ukazał się październikowy numer Gaude Mater, redagowany przez nowego redaktora Ks. Wiktora Florka. Prosimy o życzliwe przyjęcie i zapoznanie się z jego treścią.

7. W tym tygodniu przypadają:pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od 16.00. W pierwszy czwartek o godz. 16.30 spotkanie Straży honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa a o 17.00 Godzina Święta. Po wieczornej Mszy św. spotkanie Apostolatu Modlitwy za kapłanów, w bibliotece parafialnej. W pierwszy piątek do południa odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. W pierwszą sobotę miesiąca, o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie; Msza św. i procesja różańcowa zakończona apelem. Na zaproszenie Matki Bożej odpowiedzmy licznym udziałem.

8. Również w najbliższą sobotę odbędzie się diecezjalna pielgrzymka maturzystów do Częstochowy. Ponieważ w autokarach zostało kilka wolnych miejsc, zapraszamy chętnych, zapisy w kancelarii parafialnej.

9.Zapraszamy wszystkie rodziny naszej parafii na Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Przemyskiej do Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej w Jarosławiu, która odbędzie się10 października (sobota). W programie dodatkowo zwiedzanie Sanktuariów w Chłopicach i Jodłówce. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy wpisywać się w kancelarii parafialnej do 6 października. Koszt od osoby 10 zł.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.

11. Czytajmy prasę katolicką, zarówno Niedziela jak i Gość poruszają aktualne zagadnienia z życia Kościoła i Ojczyzny. Zachęcamy rodziców aby zakupili dla dzieciMałego Gościa.

12. Słowo Życia: Chrześcijanin z miłości do Chrystusa, czyni dobro i walczy ze złem.

26 września 2015|