25 niedziela zwykła 20 września 2015 roku

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 20 września 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś niedziela środków społecznego przekazu, która jest  dobrą okazję do zastanowienia się nad tym, jak z nich korzystamy a, także jak korzystamy z mediów katolickich: TV Trwam, Radia Maryja i naszego radia diecezjalnego, a także z programów religijnych w innych mediach. Mamy też sposobność do zastanowienia się nad zagrożeniami, jakie mogą nieść ze sobą mass media, nad dokonywanymi przez nas wyborami programów i przygotowaniem młodego pokolenia do odpowiedzialnego korzystania ze środków przekazu. Dzisiejsza niedziela przypomina nam również obowiązek modlitwy za pracowników środków przekazu i finansowego wspierania mediów katolickich. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na radio diecezjalne Fara.

2. Jutro – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Wieczorem o godz. 19.00 w sali za plebania odbędzie się spotkanie z kombatantką Armii Krajowej panią Marią Mirecką – Loryś. Zachęcamy do licznego udziału. 

3. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Niedzieli można znaleźć odpowiedź na pytanie : Islam: religia wojny czy pokoju?; oraz ciekawy artykuł „Prawo do sumienia w pracy”. W Gościu przeczytamy o nowych zasadach orzekania o nieważności małżeństwa ogłoszonych przez papieża Franciszka, ponadto jak rozumieć słowa, że żony mają być poddane mężom.

4. Biblioteka parafialna informuje i zaprasza w czwartki od godz. 16.30 do 17.30 (z wyjątkiem pierwszych czwartków miesiąca). 

5. Świetlica Środowiskowa „Caritas” w Łańcucie ul. Farna 22, zaprasza dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjów na zajęcia, w ramach których: pomagamy w nauce, rozwijamy zainteresowania, organizujemy gry i zabawy. Świetlica jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 1300-1800. Zapisy będą prowadzone do końca września lub wyczerpania limitu miejsc w budynku przy ul. Farnej 22 w godzinach otwarcia świetlicy.

6. W piątek o 12.00 będzie Msza św. z udziałem klas wojskowych i policyjnych Zespołu Szkół nr 2 w Łańcucie, po której odbędzie się przysięga na Rynku Miasta.

7. Miejska Biblioteka w Łańcucie zaprasza na wieczór wspomnień poświęcony Ks. Ignacemu Koziei, który odbędzie się 25 września o godz. 17.00.

8. Za tydzień nasze miasto i powiatbędą przeżywać swe święto patronalne ku czci św. Michała. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory z udziałem delegacji z powiatu oraz gości z Węgier, Słowacji i Ukrainy.

9. W tym tygodniu zmarli: Janina Pasierb, Maria Domin, Maria Gursching. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

10. Słowo Życia: Strzeżmy się zazdrości, bo „gdzie zazdrość i żądza sporu, tam bezład i wszelki występek (Jk 3,16).

19 września 2015|