24 niedziela zwykła 13 września 2015 roku

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 13 września 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Bóg zapłać za dar ołtarza złożony dziś na tacę, który jest przeznaczony na remont zakrystii w naszym kościele.

2. Dziś rozpoczynamy V Tydzień Wychowania, który będziemy przezywać pod hasłem” Wychowywać do pełni człowieczeństwa. W tym tygodniu rozpoczynamy spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. Na pierwsze spotkania zapraszamy także ich rodziców.  I tak jutro o godz. 18.00 zapraszamy na Eucharystię i spotkanie formacyjne rodziców i uczniów klas I gimnazjum, we wtorek rodziców i uczniów klas II a w środę rodziców i uczniów klas III gimnazjum.

3. Z racji Tygodnia Wychowania na nowennę czwartkową ku czci Matki Bożej Szkaplerznej zapraszamy nauczycieli łańcuckich szkół i rodziców, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia.

4. W piątek 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskich dzieci i młodzieży. O godz. 18.00 – Msza Święta z udziałem dzieci i młodzieży ze wszystkich rodzajów szkół a szczególnie przynależących do wspólnot parafialnych (ministranci, lektorzy, Oaza, schola, dzieci Maryi).Na tę mszę św. i spotkanie zapraszamy także rodziców ministrantów.

5. Dzisiaj rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Módlmy się o moc, mądrość i miłość w odpowiedzialnej pracy wychowawczej dla rodziców i nauczycieli.

6. Zbiórka dla ministrantów starszych (od gimnazjum) we wtorki o godz. 16.30; dla ministrantów ze szkoły podstawowej w czwartki o godz. 16.30.

7. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie pielgrzymów udających się do Fatimy.

8. W najbliższy piątek o godz. 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

9. Również w piątek 18.09. o godz. 18.00 rozpoczyna się katecheza przedmałżeńska u sióstr Służebniczek ul. Górne. Zapisy w kancelarii parafialnej. Liczba miejsc ograniczona. 

10. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza św. dla dzieci klas III szkoły podstawowej i ich rodziców rozpoczynająca rok formacji przed I Komunią św.

11. Jutro przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym marł Pan Jezus. We wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

12. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Środków Społecznego Przekazu. Taca będzie przeznaczona na diecezjalne radio Fara.

13. Czytajmy prasę katolicką!Tematem Niedzieli jest: Szkoła – kuźnia nowych pokoleń, a w Gościu Niedzielnym znajdziemy katechezę o cnocie czystości, która jest warunkiem miłości i zdrowych relacji między mężczyzną i kobietą.

14. W tym tygodniu zmarli: Anna Panek i Stanisław Podolec. Wieczne odpoczywanie …

15. Słowo Życia:Wychowawca to ktoś, przy kim wychowanek, staje się najpiękniejszą wersją samego siebie.

2 września 2015|