CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 5 lipca 2015

  1. Dziś – czternasta niedziela w ciągu roku. Przyszliśmy na Mszę Świętą niedzielną, aby opowiedzieć się za Chrystusem i oddać chwałę Bogu. Miło nam, że wśród zgromadzonych są wierni z różnych stron Polski (a nawet z zagranicy), którzy przyjechali do Łańcuta na Międzynarodowe Kursy Muzyczne. Serdecznie pozdrawiamy i witamy was, mili goście. Życzymy wam udanego pobytu w naszym mieście i zapraszamy na spotkania z Panem Jezusem również w dni powszednie. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych pedagogów, uczestników i dobrodziejów Kursów Muzycznych. Po Mszy św. odbędzie się koncert skrzypcowy, w którym zostaną wykonane „Fantazje” Georga Philipa Telemanna. Serdecznie zapraszamy.
  2. Dziś o godz. 17.00 różaniec i zmiana tajemnic.
  3. Jutro po Mszy św. o godz. 7.30 wyrusza z Łańcuta grupa św. Urszuli w Pieszej Pielgrzymki z Przemyśla na Jasną Górę. Mszy św. na rozpoczęcie pielgrzymki, będzie przewodniczył Ks. Bp Adam Szal. Bagaże pielgrzymi składają dziś od godz. 16.00 do 19.00 w domu katechetycznym przy kościele. W tych godzinach będzie można zapisać się jeszcze na pielgrzymkę.
  4. We wtorek 7 lipcarozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Matki Bożej Szkaplerznej. Przez nowennę chcemy się przygotowaćdo uroczystości odpustowych. Zapraszamy do udziału wszystkich, a szczególnie tych, którzy należą do bractwa Szkaplerza Świętego oraz róż różańcowych. Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej codziennie po wieczornej Mszy św. Ostanie dni nowenny poprowadzi Ks. Tadeusz Barcikowski – proboszcz z Albigowej.
  5. Czytajmy regularnie prasę katolicką. Prosimy o przedłużenie prenumeraty Niedzieli.
  6. W tym tygodniu patronują nam: w środę św. Jan z Dukli patron naszej Archidiecezji a w sobotę św. Benedykt patron Europy.
  7. Za tydzień taca będzie przeznaczona na cele parafialne (na remont łazienki w domu katechetycznym przy kościele).
  8. W ostatnich dniach zmarli: Marian Nowak, Krystyna Socha, Maria Krowicka, Halina Wojnar. „Wieczny odpoczynek…”.
  9. Słowo Życia: Ufajmy Jezusowi, bo z nami zawsze jest Jego łaska a moc w słabości się doskonali (por. 2Kor 12, 8).
4 lipca 2015|