DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 7 czerwca 2015

1. Dziś Dzień Dziękczynienia za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem w Polsce.O godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, różaniec, zmiana tajemnic i procesja eucharystyczna.

2. Trwa oktawa Bożego Ciała, zapraszamy na nabożeństwa eucharystyczne z procesją o godz. 17.30. W czwartek w ostatni dzień „oktawy” po Mszy Świętej wieczornej– błogosławieństwo wianków i dzieci. Prosimy rodziców, aby wszystkie dzieci dotarły na to spotkanie z Panem Jezusem.

3. W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a zarazem 21 Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W ten piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

4. W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Również w sobotę 13 czerwca, patronuje nam – święty Antoni z Padwy znakomity nauczyciel Ewangelii. Jest patronem dzieci, małżeństw, narzeczonych, ubogich i rzeczy zaginionych. Tradycyjnie w tym dniu odbywa się poświęcenie lilii i błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy dzieci z liliami w sobotę o godz. 18.00.

5. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji katolickiej.

6. Bóg zapłać za posługę Słowa ks. Władysławowi Dubielowi, proboszczowi z parafii Wygarki k. Jarosławia a wszystkim, którzy zechcieli i zechcą wesprzeć ich w budowie kościoła niech Pan hojnie błogosławi.

7. Słowo Życia: Pan Jezus ostrzega; że grzechy przeciw Duchowi Świętemu nigdy nie będą odpuszczone, a są nimi:

1. Grzeszyć zuchwale w nadziei miłosierdzia Bożego.
2. Rozpaczać albo wątpić o łasce Bożej.
3. Sprzeciwiać się uznanej prawdzie chrześcijańskiej.
4. Zazdrościć lub nie życzyć bliźniemu łaski Bożej.
5. Mieć zatwardziałe serce na zbawienne natchnienia.
6. Umyślnie zaniedbywać pokutę aż do śmierci.

8. W tym tygodniu zmarli w naszej parafii Maria Walawender i Józef Piątek. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie …

6 czerwca 2015|