NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY- 31 maja 2015

 1. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe.
 2. Jutro – Dzień Dziecka i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa śpiewać będziemy codziennie o godz. 17.30.
 3. W najbliższy czwartek 4 czerwca, przeżywać będziemyuroczystość Bożego Ciała. Jest to dzień podziękowania Bogu za dar Eucharystii oraz publicznym wyznaniem wiary w realną i rzeczywistą obecność Pana Jezusa, poprzez udział w procesji. Msze św. naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 13.00 i o 18.00. O godz. 10.30 rozpocznie się procesja eucharystyczna przy kościele św. Michała, a zakończy przy ołtarzu polowym przy naszej Farze. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy, udekorowanie domów, nie parkowanie samochodów na trasie procesji. Pierwszyołtarz przygotują parafianie św. Michała, drugi (koło szpitala) prosimy Domowy Kościół, o przygotowanie trzeciego (koło synagogi) prosimy Akcję Katolicką i Grupę Modlitewną, czwartego (ołtarz polowy przy Farze) prosimy o udekorowanie Straż Honorową Najśw. Serca Pana Jezusa i Koło Misyjne. Zapraszamy do udziału w procesji wszystkie grupy liturgiczne, a dzieci klas III zapraszamyw strojach komunijnych. Próba sypania kwiatów dla dzieci w środę o godz. 16.30.
 4. Duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała będzie spowiedź w środę od godz. 17.00.
 5. W Boże Ciało o godz. 19.00 w parku Sybiraków os. Baranówka w Rzeszowie odbędzie się koncert ewangelizacyjny pt.: „Jednego serca, jednego ducha”. Zachęcamy do udziału, szczególnie młodzież.
 6. W tym tygodniu przypadają także pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. w piątek od godz. 16.00. Wyjazd kapłanów z posługą sakramentalną do chorych – w piątek o godz. 9.00. W sobotę nabożeństwo fatimskie o godz. 18.00; Msza św., procesja różańcowa, zakończona apelem. Liczymy na liczny udział.
 7. W środę o godz. 10.00 Msza św. z okazji dnia Patrona Szkoły Podst. nr 2 i setnej rocznicy urodzin Księdza Jana Twardowskiego.
 8. Dbajmy o systematyczną formację i czytajmy prasę katolicką.
 9. W dniach 5 – 7 czerwca o godz. 17.30, odbędą się w Kasynie Urzędniczym w Łańcucie, projekcje ciekawych filmów dokumentalnychi spotkania z reżyserem i bohaterami filmów w ramach III Łańcuckiej Resursy Kultury Pamięci. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej Muzeum – Zamek w Łańcucie.
 10. W minionym tygodniu zmarł Kazimierz Olech. „Wieczny odpoczynek…”.
 11. Słowo Życia: Strzeż praw i nakazów Trójjedynego Boga, aby Pan będzie ci błogosławił.
31 maja 2015|