ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 24 maja 2015

 1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy czas Komunii Świętej wielkanocnej. Przepis Kościoła głosi: „Każdy wierny po przyjęciu Najświętszej Eucharystii po raz pierwszy, ma obowiązek przyjmować ją przynajmniej raz w roku. Ten nakaz powinien być wypełniony w okresie wielkanocnym.” Jeśli ktoś z wiernych do tej pory nie wypełnił tego obowiązku, niech to uczyni jak najszybciej!
  1. Jutro, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 15.15 i 18.00.
  2. We wtorek Dzień Matki, zapraszamy wszystkie dzieci na nabożeństwo majowe i modlitwę za swoje mamy. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie.
  3. W czwartek 28 maja , będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
  4. Czytajmy prasę katolicką. Niedziela publikuje bardzo ważne kazanie naszego abpa J. Michalika wygłoszone w Krakowie z racji uroczystości św. Stanisława, oraz list Mary Wagner „Nie traćmy z oczu Chrystusa”, jak również prezentuje neoprezbiterów naszej Archidiecezji. Gość jak zawsze ciekawy zamieszcza wywiad z Ks. Szymikiem; z diabłem się nie dyskutuje, ale się go wygania.
  5. 6.Filharmonia Podkarpacka zaprasza na 54 Muzyczny Festiwal w Łańcucie który odbędzie się w dniach 23 – 30 maja. Organizatorzy w szczególny sposób zapraszają na koncert plenerowy 24 maja „Najpiękniejsze piosenki światowego kina”. Bilety do nabycia w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie. W ramach Muzycznego Festiwalu w Łańcucie 29 maja (piątek) o godz. 18:00 w Łańcuckiej Farze usłyszeć będzie można Wrocławską Orkiestrę Barokową. Wstęp na ten koncert jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.W związku z tym nabożeństwo majowe a po nim Msza św. będzie o godz. 17.00.
  6. PSSE w Łańcucie informuje że 29 .05. br. przy ul. Mickiewicza 6 zostanie przeprowadzona akcja profilaktyczna dla mieszkańców w ramach której będą wykonywane bezpłatne badania. Szczegóły znajdziemy na plakatach i stronie internetowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej.
  7. W tym tygodniu zmarliTadeusz Baran, Władysława Mędrala i Lucyna Janusz. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.
  8. Słowo Życia: „Przyjdź Duchu Święty, przyjdź Światłości sumień, nagnij co jest harde, rozgrzej serca twarde, prowadź zabłąkane”.
23 maja 2015|