WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 17 maja 2015

  1. Dziś przy naszym kościele Akcja Katolicka kwestuje na rzecz poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Nepalu. Bóg zapłać za dar serca.
  2. Dziś i w każdy dzień tygodnia nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Zachęcamy do licznego udziału. Dni powszednie między uroczystościami Wniebowstąpienia Pańskiego i Zesłania Ducha Świętego, mają specjalne znaczenie; są dniami nowenny – przygotowania na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela. W tych dniach módlmy się za nowo wyświęconych diakonów i kapłanów naszej Archidiecezji.
  3. We wtorek i środę będziemy przeżywać w naszym mieście ważne wydarzenie wiary, Nawiedzenie Symboli ŚDM. We wtorek o godz. 17.00 powitanie Krzyża i Ikony Matki Bożej na rynku przy pomniku. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe a o 18.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Stanisława Jamrozka z ustanowieniem posługi lektora. Po Mszy św. ok. 19.30 na ulicach naszego miasta będziemy przeżywać nabożeństwo Via lucis (Drogę Światła). Zapraszamy wszystkich młodych, rodziny i starszych do modlitwy w intencji młodzieży i naszej Ojczyzny.
  4. W środę do południa Symbole ŚDM nawiedzą łańcuckie szkoły ponadgimnazjalne i gimnazja. Po południu o godz. 14.00 nawiedzą Łańcuckie Centrum Medyczne – szpital, zapraszamy na modlitwę także mieszkańców osiedla 3 maja. O godz. 15.00 odmówimy koronkę do Bożego miłosierdzia w parku zamkowym, na którą zapraszamy wszystkich. Mieszkańców osiedla Maczka o godz. 16.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe przy Krzyżu i Ikonie Matki Bożej na placu na osiedlu przy blokach 4 i 5. Zwieńczeniem Nawiedzenia będzie Msza Święta o godz. 18.00 w kościele św. Michała i koncert ewangelizacyjny o godz. 19.30 z udziałem Wspólnoty „SHALOM” z Brazylii i zespołów tanecznych z Łańcuta na placuprzy Zespole Szkół Technicznych (dawny TMR). Szczegółowy program jest zamieszczony w Gaude Mater a przy kościele są rozdawane obrazki z modlitwą za młodzież i z programem Nawiedzenia. Starajmy się wszyscy w tych dniach uczcić Chrystusa i Jego Matkę w symbolach ŚDM.
  5. W czwartek podczas nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej w sposób szczególny będziemy modlić się za Ojczyznę. W piątek nowenna do św. Jana Pawła II.
  6. Za tydzień – uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Parafialny Dzień Wdzięczności Bogu za dary Ducha Świętego, otrzymane w sakramentach chrztu i bierzmowania, zakończenie okresu wielkanocnego w liturgii Kościoła, a także Dzień Modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.
  7. Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Krokus” zaprasza na warsztaty nam temat uzależnień. Warsztaty odbędą się 29 maja o godz. 17.00 w salce przy naszym kościele.
  8. W minionym tygodniu w naszej wspólnoty zmarli: Krystyna Smolińska – Koszuta, Franciszek Warchoł, Bogusław Ruszel i Andrzej Kościelny. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
  9. Słowo Życia: „Bóg jest dla nas miłosierny. My również uczmy się być miłosierni dla innych, szczególnie dla tych, którzy cierpią” (papież Franciszek).
18 maja 2015|