SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 10 maja 2015

1. W naszej parafii dzieci klas trzecich obchodzą dziś rocznicę swojej I Komunii Świętej. Módlmy się za nie i za siebie, prosząc o łaskę pogłębienia przyjaźni z Jezusem obecnym w Eucharystii.

2. Jutro, we wtorek i w środę przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Intencje te podejmiemypodczas nabożeństw majowych o godz. 17.30.

3. W środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Rycerzy Kolumba.

4. W czwartek będziemy obchodzić święto św. Macieja Apostoła, który jest patronem ks. Macieja Kandefera. Pamiętajmy o Solenizancie w naszej modlitwie.

5. W sobotę – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

6. Za tydzień przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, odpust w Głuchowie a w Cierpiszu VII Przegląd Pieśni Maryjnej.

7. Ukazał się majowy numer Gaude Mater, który dużo miejsca poświęca peregrynacji symboli Światowych Dni Młodzieży, które nawiedzą Łańcut w dniach 19 – 20 maja br. Zachęcamy do lektury, abyśmy jak najowocniej przeżyli to wydarzenie wiary.

8. Bóg zapłać za dar ołtarza złożony dziś na tacę, który jest przeznaczony na renowację witraży w nawie południowej. W najbliższym czasie zostaną one wymontowane i poddane konserwacji. Wstawienia nowych ram pod szyby zespolone i witraże oraz ich renowacja kosztować będzie ok. 170 tys. Z dotacji Miasta i Urzędu Marszałkowskiego pozyskaliśmy 60 tys. zł. pozostała suma to jest wkład parafii.

9. Najnowszy numer Gościa pisze o bardzo ciekawym człowieku jakim jest Nick Vujicic, człowiek bez rąk i nóg, który przyjechał do Polski. Warto bliżej poznać jego osobę. Aktualne zagadnienia z życia Kościoła i Ojczyzny podejmuje Niedziela. Zachęcamy do lektury.

10. W odpowiedzi na apel papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu, Caritas Polska apeluje o modlitwę oraz zbiórkę do puszek. Zbiórka taka będzie przeprowadzona w przyszłą niedzielę przy naszym kościele.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Marian Kuźniar, Czesław Konieczko i Stanisław Czajkowski. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

12. Słowo Życia:Wytrwajcie w miłości Jezusa i zachowujcie Boże przykazania.

9 maja 2015|