PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 3 maja 2015

 1. Dziś – piąta niedziela Wielkanocy i rocznica Konstytucji 3 Maja. Na Jasnej Górze gromadzą się dziś tłumy wiernych, aby uwielbić Boga i oddać cześć Najświętszej Maryi Pannie, naszej Matce i Królowej. My wszyscy tutaj zgromadzeni łączymy się z nimi duchowo i modlimy się w intencji naszej Ojczyzny.
 2. Dziś nabożeństwo majowe i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.00.
 3. Nabożeństwo majowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do licznego udziału szczególnie dzieci i młodzież.
 4. Jutro czcimy św. Floriana patrona strażaków a środę – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Z racji św. Floriana w sobotę o godz. 11.30 odbędzie się Msza św. podczas Powiatowych obchodów Dnia Strażaka.
 5. W czwartek o godz. 17.00 – spowiedź dzieci klas III przed rocznicą I Komunii św. i okazja do spowiedzi przed odpustem. O godz. 18.00 zapraszamy na nieustanną nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej, która będzie transmitowana przez katolickie Radio Fara.
 6. W piątek 8 maja uroczystość odpustowa ku czci św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej parafii.Msze św. o godz. 6.00; 7.30; 9.00; 15.15 i 18.00suma odpustowa z udziałem dzieci klas III w strojach komunijnych i wszystkich grup parafialnych. Niech każdy kto należy do naszej wspólnoty parafialnej, uczci św. Stanisława Bpa przez udział w Eucharystii. Ze względu na uroczystość w najbliższy piątek nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania mięsa.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 rocznica I Komunii dzieci klas III.
 8. Miejska Biblioteka Publiczna i Szk. Podst. nr 2 w Łańcucie serdecznie zapraszają na „Noc Bibliotek 2015” w dniu 8 maja o godz. 19.30, która potrwa do 1.00 a będzie poświęcona poezji ks. Jana Twardowskiego. Szczegóły znajdują się na afiszach.
 9. Informujemy, że w Chmielniku jest otwierane Galicyjskie Klasyczne Liceum Ogólnokształcące. Zainteresowanych odsyłamy do afiszy i Internetu.
 10. Za tydzień z racji drugiej niedzieli miesiąca taca będzie przeznaczona na cele parafialne.
 11. W przyszłą niedzielę wybory prezydenckie. Niech każdy kto uważa się za katolika weźmie w nich udział i dokona wyboru najlepszego kandydata. Należy pamiętać, że brak udziału w wyborach jest poważnym zaniedbaniem, obojętnością i brakiem miłości Ojczyzny. Bierność to brak odpowiedzialności.
 12. Polecamy najnowszy numer Niedzieli i Gościa. Czytajmy systematycznie prasę katolicką.  
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Kazimiera Filar i Maria Mach. Polećmy je miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
 14. Słowo Życia: „Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwać będę. Kto trwa we Mnie, przynosi owoc obfity” (J 15,4.5b).
7 maja 2015|