TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY – 19 kwietnia 2015

  1. Dziś w Kościele w naszej Ojczyźnie rozpoczynamy Tydzień Biblijny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Celem tego tygodnia jest przypomnienie, że chrześcijaństwo jest religią słowa Bożego oraz zachęta do osobistego i wspólnotowego czytania Pisma Świętego. Papież Franciszek zachęca, byśmy przy sobie nosili małą Biblię i codziennie przeczytali z niej choć parę słów.
  2. Zapraszamy dziś o godz. 16.00,do naszego kościoła, na koncert „Pasja”, w wykonaniu muzyków i grupy z Sanoka pod kierownictwem Roberta Handermadera. Zachęcamy do licznego udziału.
  3. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. ispotkanie formacyjne dla młodzieży klas I gimnazjum przygotowujących się do sakramentu bierzmowania a w środę dla klas II.
  4. We wtorek po mszy wieczornej spotkanie duszpasterstwa nauczycieli a w środę Koła Misyjnego i Parafialnego Oddziału Caritas.
  5. Kino „Gabinet” przy MDK w Łańcucie, zaprasza na głośny film z przesłaniem pro- life pt.: Każdy jest Kimś. Film można obejrzeć w najbliższy wtorek, środę i czwartek o godz. 19.00.
  6. W czwartek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski.
  7. W sobotę – święto św. Marka, Ewangelisty, a zarazem Dzień Modlitw o Urodzaje.
  8. Z okazji święta 10 pułku Strzelców Konnych w najbliższą w sobotę o godz. 17.30 w naszym kościele odbędzie się koncert pieśni patriotycznych a o godz. 18.00 Msza św. w intencji żołnierzy 10 Pułku i ich rodzin. Po Eucharystii złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową i krótki koncert muzyki wojskowej.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Mirosław Dobek, Janina Kunysz i Emilia Stelmach. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
  10. Słowo Życia: Pozwólcie by Bóg do Was mówił z kart Pisma Świętego, by Chrystus do Was mówił z kart Ewangelii (św. Jan Paweł II).
19 kwietnia 2015|