Łańcucka Caritasiada

12 kwietnia 2015 roku – w Niedzielę Miłosierdzia Bożego nasza szkoła była współorganizatorem diecezjalnych obchodów święta patronalnego Caritas. W tym dniu do Łańcuta zaproszono podopiecznych, pracowników placówek oraz opiekunów i wolontariuszy z Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas. Obchody 71 Tygodnia Miłosierdzia w przemyskiej rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele farnym w Łańcucie. Modlitwie przewodniczył i homilię wygłosił Ksiądz Biskup Jan Niemiec z diecezji kamieniecko-podolskiej na Ukrainie.

Bezpośrednio po uroczystościach w kościele, uczestnicy święta Caritas, przeszli do Miejskiego Domu Kultury na koncert charytatywny „Wielkie Serce nam daj”. Współorganizatorami koncertu oprócz naszej szkoły byli Burmistrz Miasta Łańcuta, Caritas Archidiecezji Przemyskiej oraz Miejski Dom Kultury. Spotkanie rozpoczął Ksiądz Biskup Jan Niemiec zapraszając wszystkich zebranych do wspólnej modlitwy – Koronki do Miłosierdzia Bożego. Następnie prowadząca koncert, Pani Kamila Konieczny, powitała zaproszonych gości a działalność Caritas Archidiecezji Przemyskiej zaprezentował Ks. Janusz Zajdel.

   Stało się już tradycją, że podczas Łańcuckiej Caritasiady przeprowadzana jest zbiórka pieniężna przeznaczona na określony cel. W tym roku udało się zebrać 4100 zł za zakup wózka inwalidzkiego dla Jakuba Słysza – ucznia ZST w Łańcucie, którego potrącił samochód.

Na scenie zaprezentowała się najpierw grupa dzieci 4-5 letnich z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Łańcucie, prowadzona pod kierunkiem Pani Ewy Dec. W czasie koncertu wystąpiła także młodzież Szkolnego Koła Teatralno – Muzycznego przy Zespole Szkół Technicznych, którzy przedstawili sztukę teatralną pt; „Zwycięstwo, czyli sekret gromadzenia małych osiągnięć w jeden wielki sukces”, poświęconą tematyce uzależnienia od alkoholu oraz umiejętności podejmowania odpowiedzialnych decyzji życiowych. Występ spotkał się z ogromnym uznaniem widowni.    Gwiazdą koncertu była Magda Anioł – śląska wokalistka, od której imienia i nazwiska wziął swoją nazwę zespół muzyczny. Pani Magda wraz z przyjaciółmi od lat związana jest z polską sceną chrześcijańską. Podczas koncertu zaśpiewała znane przeboje oraz zupełnie nowe utwory.    V Łańcucką Caritasiadę – „Wielkie Serce nam daj” zakończył oficjalnie Ks. Prałat Artur Janiec – Dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej dziękując wszystkim za przybycie i wsparcie akcji pomocy Jakubowi.   Mamy nadzieję, że V Łańcucka Caritasiada pod hasłem „Wielkie serce nam daj” sprawiła, że sami bardziej poczuliśmy potrzebę dzielenia się sercem z innymi. [www.zstlancut.pl]

12 kwietnia 2015|