PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 8 lutego 2015

1. W środę – wspomnienie Marii Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Msza Święta dla chorych i osób w podeszłym wieku połączona z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 10.00. Pół godziny przed tą Mszą Świętą – okazja do spowiedzi św. Prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do świątyni!

2. W sobotę – święto świętych Cyryla i Metodego – apostołów Słowian i patronów Europy. Przypomina nam ono obowiązek modlitwy za narody Europy, aby pozostały wierne swym chrześcijańskim korzeniom. Również w sobotę przypada wspomnienie św. Walentego, patrona narzeczonych i zakochanych. Warto pamiętać, by ten dzień nie był jedynie okazją do przelotnego zatrzymania się na naszych uczuciach, lecz stawał się szansą do pogłębienia wzajemnej miłości i życzliwości.

3. Za tydzień rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu. Na temat zobowiązań abstynenckich od alkoholu i Krucjaty Wyzwolenia Człowieka powiemy więcej w przyszłą niedzielę. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii Nabożeństwo czterdziestogodzinne.

4. Dbajmy o własną formację i systematycznie czytajmy prasę katolicką.

5. Bóg zapłać za dar ołtarza złożony dziś na tacę, który jest przeznaczony na ogrzewanie kościoła, punktu katechetycznego i inne wydatki.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: Franciszek Gotkowski. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

7. Słowo Życia: Czyńmy wszystko dla Chrystusa, by mieć swój udział w głoszeniu Ewangelii.

8 lutego 2015|