CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 1 lutego 2015

 

 1. Dziś o godz. 17.00 wystawienie Najśw. sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Jutro – święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.00, 7.30. 9.00, 15.15 i 18.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych.
 3. We wtorek po Mszy Świętej – błogosławieństwo jabłek z okazji wspomnienia św. Błażeja.
 4. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.
 5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem w czwartek i piątek od godz. 16.00. Godzina święta – w czwartek od godz. 16.45 a następnie – Msza Święta wieczorna. Po Mszy Świętej – błogosławieństwo chleba, soli i wody ku czci św. Agaty.
 6. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa – w piątek o godz. 18.00. Wyjazd kapłanów do chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9.00, z wyjątkiem kapłanów, którzy powiadomią chorych o innym terminie.
 7. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny – w sobotę o godz.7.30. Po wieczornej Mszy św. , różaniec i adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez Domowy Kościół.
 8. Za tydzień, składka na tacę będzie przeznaczona na cele parafialne.
 9. Ukazał się lutowy numer Gaude Mater. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Teodora Szyller i Maria Lęcznarowicz. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
 11. Słowo Życia: Godnie i z upodobaniem trwajcie przy Panu.
1 lutego 2015|