DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 18 stycznia 2015

  1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy i rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Powyższe obchody uświadamiają nam obowiązek stałej troski o imigrantów i emigrantów, a także o jedność wyznawców Chrystusa.
  2. Przypominamy, że dziś o godz. 15.00 w MDK odbędzie się parafialny opłatek i rodzinne kolędowanie. Gorąco zapraszamy.
  3. W tym tygodniu odbędą się spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. W poniedziałek dla uczniów klas I gimnazjum, we wtorek dla klas II a w środę dla młodzieży, która przyjmie sakrament bierzmowania 7 kwietnia. Początek spotkań o godz. 18.00.
  4. W środę będziemy obchodzić Dzień Babci, a w czwartek – Dzień Dziadka. Kierując się wiarą, okazujmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc. Swoimi modlitwami obejmijmy ich wszystkich, zarówno żyjących, jak i zmarłych podczas czwartkowej nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej i nowenny do św. Jana Pawła II. Zapraszamy do modlitwy szczególnie wszystkie wnuki.
    1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy za pełne wiary i miłości spotkania w Waszych domach i rodzinach. Niech wspólna modlitwa, błogosławieństwo i rozmowy, zaowocują dalszym pielęgnowaniem więzi miłości, łączącej nas z naszym Panem i Bogiem Jezusem Chrystusem. Składamy podziękowanie za ofiary, składane z okazji kolędy.
  5. W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie opłatkowe Parafialnego Zespołu Caritas, natomiast w sobotę o godz. 14.00 Koła Łańcuckiego Towarzystwa Pomocy im. Brata Alberta.
  6. Zachęcamy do systematycznego korzystania z prasy katolickiej. Do Gościa jest dołączony film o św. Teresie z Avila a w Niedzieli znajdziemy między innymi artykuł: „Dziennikarstwo ma służyć prawdzie”.
  7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszły do wieczności: Alicja Kożuszek i Stanisława Nowak. Polećmy je miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
  8. Słowo Życia: „Chwalmy Boga w naszym ciele” (1Kor 6,20).
21 stycznia 2015|