ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO – 11 stycznia 2015

  1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia w liturgii Kościoła rzymskokatolickiego. Chociaż zgodnie z polską tradycją kolędy będziemy śpiewać aż do 2 lutego, to jednak już jutro w liturgii rozpocznie się tzw. okres zwykły, przypominający i uobecniający w liturgii publiczną działalność Pana Jezusa.
  1. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru Łańcuckiej Fary oraz Kwintetu instrumentów dętych Szkoły Muzycznej Łańcuckiego Towarzystwa Muzycznego.
  2. Za tydzień w niedzielę, zapraszamy na parafialny opłatek do MDK. Zapraszamy wszystkich a szczególnie członków parafialnej rady duszpasterskiej, grup i stowarzyszeń działających przy naszej parafii. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00 i będzie połączone ze śpiewem kolęd pod przewodnictwem kolędników rodzinnych, oraz różnych łańcuckich wspólnot. Zgłoszenia przyjmuje MDK. Gorąco zapraszamy i zachęcamy do udziału.
  3. W tym tygodniu dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej, według porządku zamieszczonego w Gaude Mater i na stronie internetowej parafii .
  4. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.45 na śpiew godzinek ku czci Matki Bożej. Zachęcamy także do odważnego włączenia się do modlitwy różańcowej i wstępowania do Róż, zarówno panie jak i panów. W naszej parafialnej i maryjnej wspólnocie stać nas, abyśmy wszyscy odmawiali codziennie przynajmniej dziesiątek różańca a dzięki przynależności do Róż Żywego Różańca, mieli udział w łaskach jakie przysługują tym, którzy odmawiają cały różaniec.
  5. Bóg zapłać za dar ołtarza złożony dziś na tacę, który jest przeznaczony na cele parafialne.
  6. W przyszłą niedzielę, o godz. 9.00, będziemy przeżywać w kościele filialnym na Kątach odpust ku czci św. Józefa Sebastiana Pelczara i wprowadzenie relikwii Patrona tej świątyni. Zachęcamy do licznego udziału w tej uroczystości.
  7. Również za tydzień, Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz rozpoczęcie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Stefania Szeliga i Anna Szpunar. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
  9. Słowo Życia: Kościół jest wspólnotą, która prowadzi mnie do jedności z Bogiem i ludźmi. Dodaj mi, Panie zapału, abym nigdy zbyt łatwo nie rezygnował z praktyk religijnych, ale dostrzegał w nich środek prowadzący do mojego uświęcenia.
10 stycznia 2015|