DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 4 stycznia 2015

1. Dziś o godz. 15.00 i 17.00 zapraszamy na parafialne jasełka „Bóg czeka na dar serca” do MDK.

2. We wtorek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie świętem Trzech Króli, Dzień Dzieła Misyjnego Kościoła. Porządek Mszy Świętej i nabożeństw – jak w niedziele. Błogosławieństwo kredy i kadzidła na każdej Mszy św. a Siostry Serafitki będą je rozprowadzać przed kościołem. Ofiary składane przy tej okazji będą przekazane na misje w Gabonie. Składka na tacę również na potrzeby misyjne Kościoła.

3. Zmiana tajemnic różańcowych w Uroczystość Objawienia Pańskiego o godz. 17.00, będzie połączona z jasełkami przygotowanymi przez młodzież z Gimnazjum nr 1 „Bóg przychodzi we właściwym czasie”. Zachęcamy do licznego udziału.

4. W środę rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Porządek kolędy został zamieszczony w ostatnim numerze Gaude Mater oraz tutaj. Na dzień przed wizytą kapłana, ministranci powiadomią rodziny. Prosimy, aby przygotować stół; na którym niech będzie postawiony krzyż, zapalone świece, Pismo św., naczynie z wodą do poświęcenia. Dzieci i młodzież uczęszczające na katechezę przygotowują zeszyty. Wizyta duszpasterska kapłana jest czynnością liturgiczną; tzn. kapłan przychodzi w imię Chrystusa a podejmowane rozmowy dotyczą życia duchowego. Przeżywajmy kolędę w duchu wiary i nie ulegajmy medialnej presji, która często wizytę duszpasterską ośmiesza i banalizuje. Prosimy, aby ofiar z racji kolędy raczej nie przekazywać w domu, lecz można je składać na tacę w kościele.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00, zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru Łańcuckiej Fary oraz Kwintetu instrumentów dętych Szkoły Muzycznej Łańcuckiego Towarzystwa Muzycznego.

6. Okres Bożego Narodzenia to tradycyjnie czas spotkań opłatkowych. Zapraszamy członków parafialnej rady duszpasterskiej i wszystkich grup parafialnych na takie spotkanie, które odbędzie się w niedzielę 18 stycznia w MDK o godz. 15.00. Spotkaniu będzie towarzyszył rodzinny przegląd kolęd i pastorałek. Zachęcamy do wspólnego kolędowania i zgłaszania swego udziału w przeglądzie do MDK.

7. W dniach 24 – 25 stycznia planowany jest wyjazd parafialny do Krakowa, Zakopanego, Ludźmierza, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegóły znajdziemy w ostatnim numerze Gaude Mater. Zachęcamy do udziału.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Aniela Górska, Janina Gotkowska, Barbara Kruczek i Maria Szylar. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

8. Słowo Życia: „Narodziny Jezusa – Słowa Bożego, które stało się Ciałem to dowód, że Bóg chce być blisko człowieka, że nas kocha i chce nam pomagać” (z listu Abpa J.M)

3 stycznia 2015|