ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – 28 grudnia 2014

1. Dziś – niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego a zarazem święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W Rodzinie Nazaretańskiej mamy wzór i oparcie dla naszych rodzin, dlatego powierzamy je Jej opiece, a w szczególności dzisiejszych jubilatów, którym gratulujemy dotychczasowej współpracy z łaską sakramentu małżeństwa i życzymy wytrwania w zobowiązaniach przyjętych w dniu ślubu.

2. W środę przypada wspomnienie św. Sylwestra I, papieża. Msza Święta i nabożeństwo na zakończenie starego roku o godz. 16.00. Po Mszy Świętej odśpiewamy przebłagalne suplikacje za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2014 oraz dziękczynne „Ciebie, Boga, wysławiamy” za otrzymane w tym czasie łaski. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo w nowym roku. Zachęcamy do licznego udziału.

3. W czwartek rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego 2015, zakończenie oktawy Narodzenia Pańskiego, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój, a także pierwszy czwartek miesiąca. Porządek Mszy Świętej – jak w niedziele. O godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu i Godzina święta Straży Najśw. Serca Pana Jezusa. Wszystkich zachęcamy do tej modlitwy z racji Nowego Roku i I czwartku.

4. W tym tygodniu przypadają również pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 16.00. Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 18.00. Wyjazd kapłanów z posługą sakramentalną do chorych w piątek o godz. 9.00.

W I sobotę po wieczornej Mszy Świętej różaniec i adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez rodziny z Domowego Kościoła, zakończona Eucharystia o godz. 20.00.

5. Za tydzień – druga niedziela po Narodzeniu Pańskim. Składka na tacę będzie przeznaczona na WSD w Przemyślu. O godz. 15.00 i 17.00 zapraszamy na jasełka Bóg czeka na dar serca do MDK. Ze względu na jasełka, zmiana tajemnic różańcowych będzie 6 styczniao godz. 17.00.

6. 18 stycznia o godz. 15.00 w MDK w Łańcucie, chcemy adorować Dziecię Jezus poprzez wspólny śpiew kolęd. Rodzinne kolędowanie będzie połączone z parafialnym opłatkiem. Prosimy o rezerwacje terminu, przygotowanie kolędy i odważne włączenie się w wspólny śpiew. Gorąco zachęcamy.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Kazimiera Strzępka, Antoni Sowa i Stanisław Bembenik. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

8. Słowo Życia: „Obleczmy się w serdeczne miłosierdzie, dobroć, pokorę, cichość, cierpliwość, znosząc jedni drugich i wybaczając sobie nawzajem, (…) a na nade wszystko przyobleczcie miłość” (Kol 3,12n.).

28 grudnia 2014|