CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU – 21 grudnia 2014

 1. Przeżywamy dziś ostatnią niedzielę Adwentu.
 2. Jutro i we wtorek spowiedź
 3. W poniedziałek do południa odwiedzimy chorych z Komunią św. Odwiedziny nie dotyczą chorych odwiedzanych z racji pierwszych piątków miesiąca.
 4. W środę wigilia Bożego Narodzenia i ostatnie „roraty”, wieczorem nie ma Mszy św. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy. Zachęcamy do godnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania tradycji; wspólnej modlitwy, odczytania fragmentu Ewangelii, łamania się opłatkiem i śpiewania kolęd. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych i nie podajmy alkoholu. Niech na stole zapłonie świecaWigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 5. Pobłogosławione opłatki i świece można dziś nabyć jeszcze w domu katechetycznym. Zachęcamy także do skorzystania z kiermaszu bożonarodzeniowego przygotowanego przez wspólnotę niepełnosprawnych „Perełki”, oraz z kiermaszu świątecznego w Maneżu.
 6. Zarząd Koła Łańcuckiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta, zaprasza bezdomnych i ubogich na wieczerzę wigilijną we wtorek (23 XII) o godz. 12.00.
 7. Pasterka w noc Bożego Narodzenia o godz. 24.00, a Msze św. w dzień o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 13.00. Nie będzie Mszy o godz. 18.00. W święto św. Szczepana, Msze św. tak jak w niedzielę.
 8. Warto na te świąteczne dni zaopatrzyć się w prasę katolicką. Ukazał się podwójny numer Niedzieli z kalendarzem, płytą CD, z obrzędem wigilii oraz także podwójny numer Gościa z dodatkiem liturgicznym wieczerzy wigilijnej. Rodziców prosimy, aby dzieciom zakupili „Małego Gościa”. Zachęcamy do czytania naszego miesięcznika Gaude Mater w którym znajdziemy między innymi porządek wizyty duszpasterskiej. W kiosku jest też do nabycia książka „Bóg pamięta o Afryce”, w której znajdziemy wywiad z bp. Janem Ozgą z Kamerunu z racji 25 lat jego pracy misyjnej. Zakup książki będzie darem złożonym na misje. Cena minimalna to 20 zł.
 9. W przyszłą niedzielę, uroczystość Świętej Rodziny. Z tej racji zapraszamy małżonków do odnowienia przysięgi małżeńskiej na Mszy św. o godz. 9.30, a szczególnie małżonków którzy w tym roku świętują 10 – lecie, 25 – lecie i 50 – lecie zawarcia sakramentu małżeństwa.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności Julia Piekło i Ryszard Cholewa. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
 11. Słowo Życia: Wraz z Maryją rozważajmy Boże Słowo i bądźmy mu posłuszni.
20 grudnia 2014|