TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU – 14 grudnia 2014

1. Przeżywamy trzecią niedzielę Adwentu, zwaną niedzielą gaudete – „Radujcie się”, bo Pan jest blisko, a Jego przyjście jest pewne. Dziś rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, przypominające nam o obowiązku ustawicznej modlitwy i troski o rodzinę własną i naszych bliźnich.

2. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które prowadzi ojciec duchowny WSD w Zamościu, Ks. Dominik Samulak. Zapraszamy na rozważania rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek o godz. 6.00; 7.30 i 18.00. Na zakończenie rekolekcji zostaną wprowadzone relikwie bł. Małgorzaty Szewczyk założycielki Sióstr Serafitek. W ramach rekolekcji są też spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania, w poniedziałek o 18.00 klasy III gimnazjum, we wtorek klasy I i II. Żyjemy w czasach dużego zamętu, dlatego każdy kto uważa się za katolika, winien wzmacniać w sobie chrześcijańską tożsamość. Rekolekcje w tym względzie, będą dużą pomocą. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału, w rekolekcjach i roratach, abyśmy na progu wieczności nie usłyszeli słów: „nie znam was”.

3. We wtorek rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Narodzenia Pańskiego. Po wieczornej Mszy św. spotkanie w ramach Duszpasterstwa Nauczycieli.

4. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie 22 i 23 grudnia.

5. Dziś w domu parafialnym są rozprowadzane pobłogosławione opłatki, a przy kościele świece wigilijne Caritas. Świeca ta jest symbolem naszej troski o biednych, niech zapłonie na każdym wigilijnym stole .

6. Również dzisiaj wspólnota niepełnosprawnych i wolontariuszy PEREŁKI w salce katechetycznej prowadzi kiermasz ręcznie wykonanych ozdób bożonarodzeniowych. Zapraszamy.

7. Dziś o godz. 16.00 w MDK odbędzie się Koncert dobroczynny „Radość dzielenia”, dla świetlicy „Wzrastanie”. Zachęcamy do licznego udziału.

8. Bóg zapłać za dar ołtarza, złożony na tacę, który jest przeznaczony na cele parafialne (ogrzewanie kościoła i punktu katechetycznego).

9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 zostanie uroczyście powołana nowa Rada Duszpasterska i Parafialna. Wprowadzenia Rady dokona Ks. prałat Roman Chowaniec – dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii w Przemyślu.

10. W najbliższą sobotę i niedziele, odbędzie się w Maneżu kiermasz Świąteczny. W niedzielę o godzinie 12:30, będzie miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową oraz ozdoby choinkowe.

11. Intencja modlitewna: o dobrą spowiedź adwentową dla wszystkich a szczególnie tych, którzy dawno nie korzystali z sakramentu pojednania.

12.W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: Helena Sońska, bardzo zasłużona dla naszej parafii, która przez wiele lat dbała o czystość naszej świątyni. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

13. Słowo Życia: „Wszystko badajcie, a co szlachetne – zachowujcie. Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła” (1 Tes 5, 21n) .

 

14 grudnia 2014|