DRUGA NIEDZIELA ADWENTU – 7 grudnia 2014

 1. Dziś, w drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. W ramach osobistego przygotowania się do spotkania ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu Jego powtórnego przyjścia na ziemię starajmy się wspierać modlitwą i ofiarą materialną naszych braci w wierze żyjących na Wschodzie. Dziś zbiórka na ten cel, przy kościele.
 2. O godz. 17.00 zapraszamy wszystkich braci i siostry należących do Róż różańcowych na comiesięczną zmianę tajemnic.
 3. Jutro przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.00; 7.30; 9.00; 15.15 i 18.00. Jutro na Mszy św. o godz. 7.30 o błogosławieństwo proszą nowo wybrani radni Miasta i Powiatu. Po Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najśw. Sakramentu. O godz. 12.00 zapraszamy na Godzinę Łaski. Jak zapewnia Matka Najśw. zaowocuje ona wieloma nawróceniami. O godz. 18.00 przyjęcie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje są wyłożone na ołtarzach bocznych.
 4. MDK w Łańcucie zaprasza na film Karolina w dniach 8, 9 i 10 XII o godz. 19.00. Zachęcamy do oglądnięcia tego wartościowego filmu.
 5. Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, przeprowadza w całej Polsce zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Celem akcji jest pozyskanie jak najwięcej ilości zużytego sprzętu i zdobycie w ten sposób środków, które będą służyły pomocą kościołowi misyjnemu. Szczegóły są zamieszczone na ulotkach, które rozdaje Akcja Katolicka przy kościele. Elektro śmieci prosimy składać tylko 10 grudnia cały dzień i 11 do godz. 11.00 na parkingu za plebanią. O godz. 12.00 12.XII, zostaną one zabrane przez specjalny samochód.  
 6. W sobotę przypada 33 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o modlitwie w intencji jego ofiar i naszej Ojczyzny.
 7. W ramach przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, w sobotę o godz. 18.00 rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ojciec duchowny WSD w Zamościu ks. Dominik Samulak. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału.
 8. W przyszłą niedzielę 14 XII Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, będzie rozprowadzał świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świeca ta jest symbolem naszej troski o biednych, niech zapłonie na każdym wigilijnym stole. Również w przyszłą niedzielę, w domu katechetycznym, będzie można nabyć poświęcone opłatki.
 9. Wspólnota Perełki Ruchu Wiara i Światło, łącząca osoby niepełnosprawne i młodych wolontariuszy zaprasza na kiermasz ozdób świątecznych, który odbędzie się 14 i 21 grudnia w salce katechetycznej przy Kościele.
 10. Również w przyszłą niedzielę w MDK o godz. 16.00, odbędzie się Koncert dobroczynny „Radość dzielenia”, dla świetlicy „Wzrastanie”, aby mogła dalej prowadzić swą pracę z dziećmi.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Janina Cisek i Janina Hull. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
 12. Słowo Życia: „Oto Pan Bóg, przychodzi z mocą, (…) przygotujcie drogę dla Niego”.
7 grudnia 2014|