PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU – 30 listopada 2014

1. Dziś o godz. 17.30 ostatnie nabożeństwo „wypominkowe” za zmarłych.
2. Rozpoczynamy Adwent i nowy rok duszpasterski, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”.
3. W dni powszednie Adwentu o godz. 6.00 „roraty”, czyli Msza Święta wotywna o Matce Bożej. Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Zachęcamy do licznego udziału w „roratach”, a rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła. Po „roratach” zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
4. Od dzisiaj w kancelarii w godzinach urzędowania można zaopatrywać się w poświęcone opłatki wigilijne. Są również do nabycia Caritasowe świece wigilijne w cenie nie mniejszej niż 5 zł.
5. Przeżywamy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia N.M.P.
6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta przed pierwszym piątkiem miesiąca – w czwartek od godz. 17.00 oraz w piątek od godz. 16.00. W czwartek od godz. 16.45 – godzina święta Straży Najśw. Serca pana Jezusa, połączona z modlitwami o powołania do służby Bogu w Kościele oraz z okazji wspomnienia św. Barbary, dziewicy i męczennicy, w intencji górników i bezrobotnych, a następnie – Msza Święta wieczorna.
W pierwszy piątek do południa, kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną.
W sobotę po „roratach” modlitwy ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najśw. Sakramentu, nabożeństwo różańcowe i czuwanie Domowego Kościoła.
7. W najbliższy wtorek po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na kolejną medytację biblijną z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Medytację poprowadzi ks. Maciej Gierula.
8. W środę spotkanie Akcji Katolickiej.
9. 5 grudnia (piątek) o godz. 18.45 w naszym kościele,  spotkanie ze Zbigniewem Barcińskim prezesem Stowarzyszenia NATAN pt. „Rewolucyjne projekty szkolnej edukacji seksualnej – co grozi naszym dzieciom?”. Zapraszamy szczególnie rodziców dzieci przedszkolnych i szkolnych, nauczycieli, oraz wszystkich którzy kochają dzieci.
10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, jak również naszego miesięcznika Gaude Mater.
11. Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. W kościele odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi.
12. Dzisiaj po każdej Mszy św. młodzież gimnazjalna rozprowadza bombki świąteczne i pierniki własnoręcznie wykonane. Dochód jest przeznaczony na cele charytatywne.  
13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Krystyna Rączka, Eugeniusz Inglot, Janina Hull. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek ..”.
14. Słowo Życia: „Uważajcie i czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy Pan przyjdzie”.

29 listopada 2014|