TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 16 listopada 2014

1. Trwa miesiąc listopad i związana z nim modlitwa za naszych bliskich zmarłych, zwana „wypominkami”. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie. Wypominki w naszym kościele odprawiane są codzienne o godz. 17.30.

2. Za tydzień, będziemy przeżywać uroczystość Chrystusa Króla. Tradycyjnie jest to święto Akcji Katolickiej, która będzie animować Mszę św. O godz. 8.00. Akcja Katolicka to stowarzyszenie, które zrzesza osoby pragnące promować i wprowadzać w życie społeczne, nauczanie Kościoła w ścisłej współpracy z hierarchią Kościoła. Zainteresowanych zaangażowaniem się w to dzieło zapraszamy na spotkanie w pierwsze środy miesiąca po wieczornej Mszy św.

3. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zapraszamy na koncert „Miłość mi wszystko wyjaśniła”. W roku kanonizacji Jana Pawła II, artystka Dominika Farbaniec przygotowała koncert premierowych utworów, skomponowanych do poezji Karola Wojtyły. Wiersze Karola Wojtyły opatrzone muzyką Jana Pałysa zaśpiewają: Dominika Farbaniec i Adam Rymarz. Gorąco polecamy i zachęcamy do udziału.

4. W dniach 18, 19 i 20 listopada o godz. 19.00 w MDK w Łańcucie będzie wyświetlany wartościowy film Mary’s Land. „Ziemia Maryi” to coś więcej niż film religijny. Twórcy filmu wyruszyli w podróż po całym świecie, aby spotkać się z ludźmi, którzy doświadczyli bezpośredniego kontaktu z Maryją. Ten film, buduje naszą wiarę.

5. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie w ramach duszpasterstwa nauczycieli poświęcone osobie bł. Karoliny Kózkówny, natomiast w piątek parafialnego zespołu Caritas.

6. W sobotę 22 XI Kościół czci św. Cecylię, patronkę śpiewu kościelnego, chórzystów i organistów. W tym dniu, pamiętajmy w modlitwie o naszym Panu organiście i chórzystach.

Po wieczornej Mszy św. nowenna do św. Jana Pawła II.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

8. Modlitewna intencja tygodnia: za rodziców, aby troszczyli się o życie w stanie łaski uświęcającej swych dzieci.

9. W tym tygodniu zmarli: Jan Kreczmański i Józef Szal. Wieczne odpoczywanie …

10. Słowo Życia: Pan Jezus poprzez przypowieść o talentach, pyta, co robisz ze swoim życiem?

16 listopada 2014|