„Srebrny dyplom” dla naszego Chóru!

W dniach 16-19 października w Bielsku – Białej odbył się X Międzynarodowy Festiwal Chórów im. Kazimierza Fobera „ Gaude Cantem” w Bielsku- Białej, na którym Chór Łańcuckiej Fary pod batutą Michała Horodeckiego zdobył zaszczytny Srebrny Dyplom ( II miejsce w kategorii chórów mieszanych). Łącznie w imprezie wzięły udział 23 zespoły, które wystąpiły w 11 koncertach( w tym w dwóch konkursowych) w Bielsku- Białej oraz pięciu miejscowościach powiatów bielskiego i cieszyńskiego. W związku z zaproszeniem organizatorów chór z Łańcuta po prezentacji konkursowej koncertował w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Godziszce , a także zapewnił oprawę muzyczną podczas Mszy św. w kościele pw. św. Pawła Apostoła w Bielsku- Białej, gdzie spotkał się z bardzo serdecznym przyjęciem ks. proboszcza Marcina Aleksego oraz rodaków z Łańcuta i okolic, obecnie zamieszkujących w Bielsku- Białej.

W sobotę 18 października jarosławskie Radio Fara nadało audycję poświęconą naszemu chórowi. W audycji odtworzono fragmenty nagrania z koncertu papieskiego w wykonaniu zespołu, który odbył się w Szkole Muzycznej w Łańcucie w dniu 16 października.

Chór składa serdeczne podziękowania : ks. Prałatowi Tadeuszowi Kocórowi, Burmistrzowi Miasta Łańcuta p. Stanisławowi Gwizdakowi, Dyrektorowi MDK w Łańcucie p. Andrzejowi Piechowskiemu, Staroście Łańcuckiemu p. Adamowi Krzysztoniowi oraz Zarządowi Powiatu Łańcuckiego za udzielenie wsparcia finansowego, bez którego udział zespołu we wspomnianej imprezie nie byłby możliwy.

16 listopada 2014|