ROCZNICA POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ 9 listopada 2014

 1. Przeżywamy dziś rocznicę poświęcenia bazyliki św. Jana na Lateranie, która jest nazywana matką i głową wszystkich kościołów, jest ona katedrą biskupa Rzymu. W związku z tym, otoczmy szczególną modlitwą papieża Franciszka.
 2. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako dzień modlitwy i solidarności z Kościołem prześladowanym. W tym roku solidaryzujemy się z cierpiącymi chrześcijanami w Syrii. Nie bądźmy obojętni. Nasza pomoc ma wartość większą niż myślimy. Możemy pomóc także, przez wysłanie SMS o treści RATYJE pod numer 72405, koszt 2,46 zł. Akcja SMS-wa trwa do końca tego roku.
 3. Bóg zapłać za dar serca złożony dziś na tacę, który jest przeznaczony w części na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Syrii oraz na cele parafialne, na zakup specjalistycznych wycieraczek do naszego kościoła, które by chroniły posadzkę.
 4. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na modlitwę za zmarłych z tzw. „wypominek”. Przypominamy, że przez cały listopad o tej godzinie modlimy się za zmarłych.
 5. We wtorek, 11 listopada, będziemy obchodzić Święto Niepodległości. Pamiętajmy, aby w tym dniu jako osoby wierzące uczestniczyć we Mszy św. i modlić się o rozwój oraz pomyślność naszego kraju. Msza św. w intencji Ojczyzny i za poległych w jej obronie o godz. 9.30. Zachęcamy do licznego udziału. Przypominamy, że w każdą sobotę o godz. 8.00 w naszym kościele jest odmawiany różaniec w intencji Ojczyzny. Zapraszamy do módlmy w intencji Ojczyzny.
 6. W środę o godz. 18.00 spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas II a w czwartek klas III gimnazjum.
 7. W piątek 14 listopada po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wykład p. Beaty Kempy na temat: STOP dla nowej ideologii – gender.
 8. Zarząd Koła Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta w Łańcucie serdecznie dziękuje za ofiarność podczas kwesty na cmentarzu na rzecz Kuchni dla bezdomnych i ubogich. Podobne podziękowanie kieruje również Zarząd Oddziału PTTK w Łańcucie za zebrane ofiary na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na naszym cmentarzu.
 9. W związku z wyborami samorządowymi w przyszłą niedzielę Komisja Wyborcza informuje, że mieszkańcy ulic: Asnyka, Chrobrego, Jagiellońska, Kasprowicza, Solskiego, Skłodowskiej, Modrzewiowa, Osiedle Trześnik, Sikorskiego, Piekarska, Podzamcze i Moniuszki głosować będą w Miejskiej Bibliotece przy ul. Moniuszki 2.
 10. Przypominamy, że dla katolika udział w wyborach jest obowiązkiem sumienia, bo powinien troszczyć się o dobro wspólne, jakim jest Ojczyzna.
 11. Intencja modlitewna: Módlmy się w tym tygodniu o mądrość dla Polaków, aby wybrali do pełnienia funkcji społecznych, szlachetnych i prawych przedstawicieli.
 12. W tym tygodniu zmarli: Róża Witek, Anna Karp, Aniela Rudnicka, Zbigniew Girszing. Dobry Jezu …
 13. Słowo Życia: Pan Jezus mówi: „Nie bójcie się, Jam zwyciężył świat”.
9 listopada 2014|