WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH – 2 listopada 2014

 

1. Dziś o godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, różaniec za zmarłych i zmiana tajemnic.

2. Przypominamy, że do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunki: nawiedzenie cmentarza, stan łaski uświęcającej, zupełne oderwanie się od grzechu nawet lekkiego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

3. Przez cały listopad o godz. 17.30, będziemy się wspólnotowo modlić za naszych zmarłych, podczas tradycyjnych wypominków. Na Kątach wypominki w środy o godz. 17.30. Kartki z wypisanymi imionami zmarłych, za których pragniemy się modlić, możemy składać dziś u Siostry Alberty w domu katechetycznym i w kancelarii parafialnej.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Jak pamiętamy, jest to dzień szczególnego dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. O godz. 16.45 Godzina Święta Straży Najśw. Serca Pana Jezusa a o godz. 18.00 – spotkania formacyjne dla kl. I Gimnazjum. W pierwszy piątek do południa odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Po południu możliwość spowiedzi od godz. 16.00 i Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa z aktem wynagrodzenia.

5. „Jak bliskich wydostać z czyśćca”, to temat najnowszego numeru Niedzieli. O pomyleniu tolerancji z propagandą, można przeczytać w Gościu w związku z emisją kontrowersyjnego spotu wzywającego do nadania związkom partnerskim praw przysługujących małżeństwom. Ukazał się listopadowy numer Gaude Mater. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i życzymy owocnej lektury.

6. W naszym kościele można oglądać wystawę fotografii młodej artystki ze Lwowa Weroniki Kiernickiej pod tytułem „Lumen Fidei” (Światło Wiary). Warto zwrócić uwagę na podpisy pod zdjęciami.

7. W najbliższą środę po wieczornej Mszy świętej o 18:40 kolejna adoracja Najświętszego Sakramentu z medytacją biblijną którą poprowadzi ks. Maciej Gierula. Natomiast Akcja Katolicka, również w środę, zaprasza na spotkanie wyjazdowe do Jarosławia. Zbiórka o godz. 15.30 przy kościele.

8. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Łańcuckiego Korowodu Świętości, a zwłaszcza:• Miejskiemu Domowi Kultury • Policji • mediom • Grupie Teatralnej • Rycerzom Kolumba • delegacjom wspólnot i grup które niosły relikwie i obrazy • wszystkim, którzy na naszą uroczystość przebrali stroje różnych świętym. Zwracamy się z prośbą o przesłanie na adres redakcji gaude@lancut.przemyska.pl prywatnych zdjęć osób w strojach świętych.Dla wszystkich przygotowaliśmy specjalne nagrody!

8. W tym tygodniu zmarła Helena Jeger. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

9. Słowo Życia: Słowo Boże jest prawdą, która nie traci na aktualności. Znajdujemy w nim przyszłość i nadzieję.

2 listopada 2014|