ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA – 26 października 2014

1. Przeżywamy dziś rocznicę poświęcenia naszego kościoła, czyli dnia, w którym ten budynek został przeznaczony wyłącznie do kultu Bożego. To święto naszej wspólnoty, która gromadzi się w tej świątyni. „Jako widzialna budowla, dom ten jest szczególnym znakiem Kościoła pielgrzymującego na ziemi i obrazem Kościoła przebywającego w niebie”. Dziękujmy Bogu za naszą świątynię, módlmy się za wszystkich, którzy ją budowali, wyposażali i dbają o jej piękno.

2. Dziś zapraszamy na I Łańcucki Korowód Świętości i nabożeństwo różańcowe. Rozpoczęcie w kościele św. Michała o godz. 17.00.

3. Przed nami pierwsze dni listopada i związane z nimi uroczystość Wszystkich Świętych, którą będziemy przeżywali 1 listopada, w najbliższą sobotę, oraz wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, które w tym roku wypada w niedzielę.

W najbliższą sobotę, 1 listopada, Msze św. w naszym kościele będą sprawowane według porządku niedzielnego, nie będzie mszy św. o godz. 18.00. Msza św. na cmentarzu o godz. 14.00 a po niej procesja z modlitwą za zmarłych. Starajmy się jak najliczniej w niej uczestniczyć, aby modlić się nie tylko za naszych bliskich zmarłych, lecz również za wszystkich innych wierzących, którzy tej modlitwy potrzebują. Z racji Uroczystości wszystkich Świętych, spowiedź w piątek od godz. 16.00.

4. Dziś i w Uroczystość Wszystkich Świętych, S. Alberta przyjmuje na wypominki w punkcie katechetycznym.

5. W liturgii w tym tygodniu, (we wtorek), 28 października, będziemy przeżywać święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Szymon był określany przez Ewangelistów jako „gorliwy”. Natomiast Juda był krewnym Pana Jezusa, a jego przydomek „Tadeusz” oznacza odważny. Od XVIII wieku w Polsce i w Austrii jest on wzywany jako patron od spraw beznadziejnych.

6. W najbliższy czwartek o godz. 18.00 w naszej parafii będzie gościł Ks. Abp Mieczysław Mokrzycki ze Lwowa. O godz. 18-tej – nowenna i różaniec, w czasie którego zamiast czytanki abp Mokrzycki opowie jak Święty Jan Paweł II przeżywał modlitwę różańcową, O godz. 18.30 – msza św. Po mszy św. promocja książki „Miejsce dla każdego”aut. abp. Mieczysława Mokrzyckiego i Brygidy Grysiak. Jest to opowieść o świętości Jana Pawła II.

7. Różaniec w tym tygodniu poprowadzą: w poniedziałek grupa AA, we wtorek Szkolne Koło Caritas przy ZST w Łańcucie, w środę ministranci i lektorzy, w czwartek świetlica Wzrastanie, w piątek Straż honorowa N.S.P.J.

8. Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta, 1 listopada na cmentarzu, będzie kwestować na rzecz kuchni dla bezdomnych i ubogich. Pomagajmy zmarłym poprzez jałmużnę, bo ona zakrywa wiele grzechów. Natomiast Zarząd PTTK oddział w Łańcucie będzie kwestował na rzecz ratowania zabytkowych pomników na łańcuckiej nekropolii.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10. Intencja modlitewna na ten tydzień: za osoby cierpiące z powodu samotności, aby zaznały bliskości Boga i wsparcia ze strony bliskich.

11. W tym tygodniu zmarła Michalina Jawor. Dobry Jezu …

12. Słowo Życia: „Jeśli ktoś miłuje Jezusa Chrystusa, ten zachowuje Jego naukę”.

27 października 2014|