DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 12 października 2014

1. Dziś przeżywamy XIV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie”. W ramach obchodów Dnia Papieskiego odbywa się również zbiórka funduszy na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin. Każdy kto chciałby to dzieło wesprzeć, może złożyć swoją ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy serdecznie do włączenia się w to wspaniałe dzieło, którego celem jest praktyczne wprowadzanie w życie nauczania naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II.

2. Przeżywamy miesiąc październik, który jest poświęcony modlitwie różańcowej. Nie zaniedbujmy tego nabożeństwa, przez które możemy wyprosić wiele łask zarówno dla nas, jak i dla naszej Ojczyzny. Matka Boża w swoich objawieniach wielokrotnie ponawiała wezwanie do odmawiania tej modlitwy w celu uproszenia Bożego Miłosierdzia dla świata. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe jest o godz. 18.00 a w soboty i niedziele o godz. 17.30. W tym tygodniu różaniec poprowadzą: w poniedziałek uczniowie klas VI szkoły podstawowej, we wtorek nauczyciele, w środę klasy IV szk. podst., w czwartek Odnowa w Duchu Św., w piątek Oaza, w sobotę Domowy Kościół.

3. We wtorek, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich życzliwością i płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej Parafii.

4. A w nadchodzącą sobotę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto świętego Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

5. W czwartek o godz. 18.00, podczas nowenny do Matki Bożej i nabożeństwa różańcowego, będziemy gościć w Łańcucie Mary Wagner, kanadyjkę, która za obronę życia nienarodzonych spędziła dwa lata w więzieniu stając się symbolem walki z cywilizacją śmierci. Zachęcamy do licznego udziału. Więcej o Mary Wagner możemy przeczytać w najnowszym numerze Niedzieli.

6. Czytajmy Niedzielę i Gościa, które podejmują aktualne problemy naszej codzienności. Prosimy o przedłużenie prenumeraty Niedzieli.

7. W dniach 17 – 19 X br. w Miejscu Piastowym odbywać się będą rekolekcje trzeźwościowe, które są skierowane do rodzin i osób szukających dróg wyjścia z nałogów i zniewoleń. Szczegóły znajdują się na afiszach.

8. Składamy Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które są przeznaczone na cele parafialne.

9. W tym tygodniu zmarli: Zofia Rutkowska, Adam Panek, Józefa Bembenik. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne odpoczywanie. Wczoraj w krypcie rodowej Potockich został pochowany Stanisław Potocki. Jego duszę i zmarłego dwa lata temu Romana Potockiego polecajmy miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …

10. Parafialna intencja modlitewna: Módlmy się za wszystkich parafian, aby systematycznie uczestniczyli w niedzielnej i świątecznej Mszy św.

11. Słowo Życia: Bóg w Jezusie Chrystusie zaprasza nas do pełni życia i wzywa do świętości, która jest naszym powołaniem.

12 października 2014|