DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 5 października 2014

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca października, która jest zarazem 27 niedzielą w ciągu roku. Liturgia przypomina nam, że mamy się troszczyć o Chrystusowy Kościół, o jego rozwój, o wzrost wiary, nadziei i miłości w każdym z nas. W naszej parafii, dziś gościmy Ks. Daniela Stankiewicza, dawnego wikariusza, który pracuje obecnie na Krecie. Dziękujemy za świadectwo wiary, wyrażone w wygłoszonej homilii, oraz za wsparcie materialne, jakiego mu udzielacie. Bóg zapłać. Księdzu Danielowi, życzymy odczuwania bliskości Pana Jezusa i życzliwych ludzi, wspierających go w pracy w Winnicy Pańskiej.  

2. Październik, jest miesiącem modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa październikowe, które są celebrowane w naszym kościele codziennie o godz. 18.00, a w soboty i niedziele o 17.30. Zachęcamy również do wytrwałego odmawiania tej modlitwy w rodzinach.

3. Dziś zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo październikowe o godz. 17.00.

4. W tym tygodniu, we wtorek, 7 października, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to zarazem święto patronalne róż różańcowych. Róże różańcowe są to 20-osobowe grupy, których członkowie odmawiają codziennie jedną dziesiątkę różańca i w ten sposób codziennie jest odmawiany cały różaniec przez te osoby. Raz w miesiącu następuje zmiana odmawianej tajemnicy. Wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby się w to dzieło włączyć, zachęcamy do zgłoszenia, najlepiej w pierwszą niedziele miesiąca, po zmianie tajemnic.

5. Ukazał się październikowy numer Gaude Mater. Znajdziemy w nim wiele ciekawej i pożytecznej treści. Zachęcamy do lektury i zwrócenia uwagi na artykuł: I Łańcucki Korowód Świętości, który planowany jest w Łańcucie 26 X br.Prosimy o zaangażowanie się w to planowane dzieło ewangelizacyjne, wszystkich grup, wspólnot, stowarzyszeń, szkół. Zachęcamy do czytania Niedzieli, która ukazuje się w nowej atrakcyjnej szacie, oraz Gościa do którego została załączona ostatnia część Dzienniczka św. Faustyny Kowalskiej.

6. W tym tygodniu we wtorek na godz. 18.00 zapraszamy młodzież gimnazjalną klas I na różaniec i eucharystię, w środę kandydatów do bierzmowania klas II i III, w czwartek wszystkich noszących szkaplerz, w piątek Rycerzy Kolumba a w sobotę parafialny Zespół Caritas.

7. We wtorek 7 października po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na kolejną Medytację biblijną która poprowadzi ks. Maciej Gierula

8. W czwartek o godz. 14.00 odbędzie się Msza św. inaugurująca rok pracy Łańcuckiego Uniwersytetu III Wieku.

9. W najbliższą sobotę 11 X, odbędzie się pogrzeb śp. Stanisława Alfreda Jerzego hr. Potockiego. Obrzędy pogrzebowe rozpoczną się o godz. 10.30 wyprowadzeniem prochów z kaplicy w Zamku. O godz. 11.00 Msza św. w naszym kościele i złożenie prochów w krypcie rodowej.

10. W niedzielę 12 X, będziemy przeżywać, Dzień papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie”. W całej Polsce, w tym dniu Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, będzie kwestować na stypendia dla zdolnej ale biednej młodzieży.

11. Intencja modlitewna: z racji Synodu o rodzinie, odmawiajmy modlitwę papieża Franciszka do św. Rodziny za nasze rodziny. Modlitwę publikujemy w Gaude Mater.

12. Słowo Życia: „O nic się zbytnio nie troskajcie, ale w każdej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem” (Flp 4,6).

5 października 2014|