DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 28 września 2014

 1. Przeżywamy święto Patrona Miasta i Powiatu Łańcuckiego św. Michała Archanioła oraz odpust w parafii św. Michała. Uroczysta suma o godz. 12.00. Po południu Powiatowy Piknik Rodzinny. W programie między innymi: przegląd orkiestr dętych, występy zespołów z Węgier, koncert Andrzeja Rosiewicza.
 2. We wtorek po wieczornej Eucharystii, adoracja Najśw. Sakramentu z modlitwą uwielbienia i o uzdrowienie.
 3. W środę rozpocznie się miesiąc październik. Jest on w naszej polskiej tradycji poświęcony odmawianiu różańca świętego. Nie zapominajmy o tej prostej, ale jakże skutecznej modlitwie, która była tak bardzo doceniania przez wielu świętych. Również nasz święty rodak papież Jan Paweł II nie rozstawał się z różańcem. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału w nich każdego, kto boryka się z różnymi trudnościami, problemami. Powierzające je Matce Bożej, możemy ze zdziwieniem odkryć, jak bardzo zmienia się nasze do nich nastawienie i jak Ona pokazuje drogi wyjścia z sytuacji, z których wydaje się, że już wyjścia nie ma.
 4. W czwartek, 2 października, wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Jest to zarazem pierwszy czwartek miesiąca, czyli dzień szczególnie poświęcony dziękczynieniu za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwie o nowe powołania. Po wieczornej Mszy św. Godzina Święta Straży Najśw. Serca Pana Jezusa.
 5. Przypominamy, że od wtorku do piątku w naszym kościele jest adoracja Najśw. Sakramentu. Serdecznie zachęcamy do znalezienia czasu na osobiste spotkanie z żywym Bogiem, który dla nas chciał pozostać obecny w Najświętszym Sakramencie Ołtarza. Wszystkie grupy parafialne zachęcamy, aby raz w miesiącu znalazły czas na modlitwę przed Najśw. Sakramentem. Prosimy o zgłaszanie terminu adoracji w kancelarii parafialnej.
 6. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00. Natomiast wszystkich pragnących skorzystać z sakramentu pojednania zapraszamy w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od 16.00. W piątek do południa odwiedzimy chorych.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca, w naszym kościele o godz. 18.00 ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Zachęcamy do udziału wszystkich, którzy kochają Maryję i są zatroskani o losy Kościoła, Ojczyzny i świata.
 8. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 10. Intencja modlitewna na ten tydzień: o praktykowanie wspólnej wieczornej modlitwy w naszych rodzinach.
 11. W tym tygodniu zmarli: Barbara Gut, Maria Szpyrka, Ludwika Kuźniar. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
 12. Słowo Życia: Być dzieckiem Boga znaczy oddać się w ręce Boga, czynić Jego wolę, złożyć w Jego boskie ręce swoje troski i swoje nadzieje, nie męczyć się obawą o przyszłość (Edyta Stein).
29 września 2014|