DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU -7 września 2014

1. Dziś o godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.

2. Ukazał się wrześniowy numer Gaude Mater. Zachęcamy do lektury. Znajdziemy w nim również informację o grupach i wspólnotach działających przy naszej parafii. Zachęcamy do włączenia się w ich formację i działalność.

3. Chłopców klas III i starszych klas szkoły podstawowej zapraszamy w szeregi ministranckie. Zbiórki dla kandydatów odbywać się będą w środy o godz. 16.30.    

4. W środę (10.09.) od godz. 16.00 – 18.00, zapisy uczniów klas I gimnazjum z naszej parafii na formację przygotowującą do sakramentu bierzmowania u Siostry Angelii w klasztorze s. Boromeuszek ul. Farna 12.

5. W najbliższy poniedziałek, 8 września, celebrujemy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, a w piątek 12 września, w liturgii wspominamy Jej Najświętsze Imię. Ma ono nam przypomnieć o wszystkich łaskach, jakie otrzymujemy od Boga, wzywając wstawiennictwa Tej najlepszej z matek i posługując się Jej imieniem.

6. We wtorek 9 września o godz. 18.00 zapraszamy pierwszoklasistów wraz z rodzicami na Mszę św. z poświęceniem tornistrów. Również na tej Mszy św. będziemy się modlić w intencji żołnierzy 10 Pułku Strzelców Konnych walczących w obronie Łańcuta 9 września 1939 roku.

7. W przyszłą niedzielę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu rozpoczniemy Tydzień Wychowania pod hasłem: „Prawda fundamentem wychowania”. Wieczorem o godz. 18.50, zapraszamy do naszej świątyni na koncert organowy Piotra Michny, który wykona dzieła organowe Josefa Gabriela Rheinberga.

8. Czytajmy prasę katolicką. W kiosku przy kościele, można też nabyć kalendarze Gościa niedzielnego na rok 2015 z św. Janem Pawłem II, w cenie 6 zł.

9. Warto skorzystać z rekolekcji „Któż jak Bóg” i spotkań z Lechem Dokowiczem. Szczegóły na afiszach.

10. W sobotę 27 września br. Róże różańcowe z Archidiecezji Przemyskiej spotykają się w Dukli na dorocznej pielgrzymce. Z naszej parafii organizujemy wyjazd autokarowy. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce. Koszt wyjazdu 20 zł. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej do 22 września.

11. Informujemy że na rzecz poszkodowanych przez huragan w naszej parafii zebrano nieco ponad 13 tys. zł. Połowa sumy dotarła do potrzebujących a w najbliższych dniach rozdysponujemy pozostałą kwotę wśród nich.

12. W tym tygodniu zmarli: Tadeusz Bylak, Helena Lęcznar i Zofia Mroczka. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie …

13. Intencja modlitewna na najbliższy tydzień: za dusze polskich żołnierzy, którzy zginęli podczas II wojny światowej i za pomordowanych żołnierzy wyklętych.

14. Słowo Życia: Gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię Jezusa, tam On jest pośród nich (Mt 18,20). Pamiętając o tym zapewnieniu Pana, pielęgnujmy w naszych rodzinach wspólną wieczorową modlitwę.  

6 września 2014|