DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 31 sierpnia 2014

1. Jutro przypada 75 rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna. „W tym dniu prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o podjęcie w intencji pokoju uczynków pokutnych: postu, modlitwy i jałmużny”.

2. Wakacje, dobiegają końca. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej racji zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na specjalne Msze Święte w naszym kościele; o godz. 8.00 młodzież szkół ponadgimnazjalnych, o godz. 9.00 Gimnazjum nr 1 a o godz. 10.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2, podczas których będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas wzrastania w wierze, zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów. W poniedziałek 8 września br. o godz.18.00, zostaną poświęcone tornistry wraz z przyborami szkolnymi uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej.

3. Na progu nowego roku szkolnego apelujemy o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej, było od samego początku pełne zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. Będziemy modlić się, aby wszyscy rodzice temu podołali.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Wszyscy uczniowie z racji nowego roku szkolnego powinni skorzystać z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem i Bożym błogosławieństwem wejść w nowy rok pracy. Spowiedź święta w czwartek i piątek od godz. 16.00 do 18.00.                      W czwartek o 19.00 Godzina Św. dla Straży Najśw. Serca Pana Jezusa. Na pierwszopiątkową Mszę św. o godz. 18.00 inaugurującą nowy rok formacji w ruchach, stowarzyszeniach i wspólnotach, zapraszamy wszystkie grupy parafialne (Ruch Światło Życie, Domowy Kościół, Akcję Katolicką, Koło Misyjne, Straż Najśw. Serca Pana Jezusa, Grupę modlitewną, Koło Radia Maryja, Grupę AA, Rycerzy Kolumba, ministrantów i dzieci Maryi i inne). W I piątek do południa odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

W sobotę o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie. Zachęcamy do licznego udziału a szczególnie dzieci, młodzież i rodziców z racji nowego roku szkolnego.

5. W dniach 19 – 21.09.2014 odbędzie się katecheza przedmałżeńska u sióstr Służebniczek w Łańcucie, ul. Górne. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej.

5. Krakowskie Centrum Diagnostyki organizuje badanie gęstości kości pod kątem osteoporozy. Badania odbędą się w ambulansie diagnostycznym przy naszym kościele w środę 3 września od godz. 16.00 do 16.45. Szczegóły na ulotkach, które można pobrać z kiosku przy kościele.

6. W tym tygodniu zmarli: Kolek Janina i Leokadia Słota – Bieniasz. Dobry Jezu …

7. Słowo Życia: Kto chce wygrać swe życie, niech walczy z egoizmem, niech weźmie krzyż swój i naśladuje Jezusa Chrystusa (por. Mt. 16,21-27).

30 sierpnia 2014|