DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 17 sierpnia 2014

  1. Bóg zapłać za dar ołtarza, złożony dziś na tacę, który zostanie przekazany Caritas Archidiecezji Przemyskiej, która koordynuje pomoc dla poszkodowanych, przez huragan, jaki nawiedził nasz region. Mieszkańcom dzielnicy Kąty i Wysokiej, dziękujemy za wieniec dożynkowy, który wykonali w duchu wdzięczności Bogu za tegoroczne zbiory.
  2. Dziś przy naszym kościele kwestuje fundacja „Wzrastanie” na rzecz dzieci i młodzieży z biednych rodzin naszego miasta i regionu.
  3. Przypominamy, że zgodnie z prośbą naszych biskupów sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do wytrwania w abstynencji, ofiarowując ją za tych, którzy sami nie potrafią jej zachować i są uzależnieni od alkoholu. Pamiętajmy, że mogą to być nie tylko osoby, które spotykamy na ulicy, lecz również nasi domownicy, ojcowie rodzin, którzy podejmują codzienną pracę, ale zarazem nie mogą się obejść bez jednego czy dwóch piw dziennie lub też innej dawki alkoholu, jak np. jeden kieliszek koniaku. Nie przymykajmy oczu na takie sytuacje, lecz próbujmy reagować, a gdy trzeba, szukać specjalistycznej pomocy.
  4. W sobotę 23 sierpnia w Miejscu Piastowym jest organizowany festyn pt. „Podkarpackie wesele bez toastu”. Na to spotkanie zaproszone są rodziny, małżeństwa, młodzież i dzieci, a szczególnie wszyscy zainteresowani organizacją zabaw i wesel bezalkoholowych oraz stylem życia w trzeźwości. Szczegóły znajdziemy na afiszach i stronie internetowej . Zachęcamy do udziału.
  5. Nasza parafia organizuje w dniach od 12 do 15 września pielgrzymkę do Czech. Oprócz Pragi, chcemy nawiedzić ciekawe miejsca na Morawach oraz Kutną Horę. Zainteresowane osoby zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem, który jest zamieszczony na plakatach oraz na parafialnej stronie internetowej. Zapisy i szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej lub u ks. Macieja Kandefera.
  6. Caritas Archidiecezji Przemyskiej organizuje ogólnopolską akcję pt. „Tornister pełen uśmiechów”, która ma na celu pomoc dzieciom z rodzin wielodzietnych i ubogich, radośnie rozpocząć rok szkolny 2014/15. Wyprawkę szkolną przygotowuje się dla ok. 8 tys. uczniów. W związku z tym Caritas przemyska, rozprowadza miód w cenie 10 zł., aby zgromadzić fundusze na ten cel. Akcja ta będzie przeprowadzona przy naszym kościele w niedzielę 24 sierpnia.
  7. W piątek 22 sierpnia będziemy czcili Maryję jako Królową świata.
  8. W tym tygodniu zmarła: Danuta Szymanik. Dobry Jezu…
  9. Słowo Życia: Zachowujcie Boże Prawo i przestrzegajcie sprawiedliwości a żyć będziecie (por. Iz 56,1).
16 sierpnia 2014|