XVIII Niedziela Zwykła 3 sierpnia 2014

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 2. We wtorek Kościół obchodzi święto Przemienienia Pańskiego, przypominając nam wydarzenie na górze Tabor, gdy Jezus ujawnił swoje bóstwo wobec trzech wybranych uczniów.
 3. W tym tygodniu patronują nam: w czwartek– święty Dominik, w piątek –  święta Teresa Benedykta od Krzyża – patronka Europy, w sobotę– święty Wawrzyniec.
 4. Akcja Katolicka zaprasza za tydzień w niedzielę do Przeworska na Sierpniowy Festyn Rodzinny. Rozpoczęcie o godz. 16.00 na stadionie przy kościele oo. Bernardynów. Szczegóły na afiszach.
 5. W następny poniedziałek tj. 12 sierpnia, wyrusza piesza pielgrzymka
  z Łańcuta do Kalwarii Pacławskiej. Pielgrzymkę organizujemy wspólnie
  z parafią św. Michała. Pociąg wyrusza z Łańcuta o godz. 4.55. Bilety kupujemy indywidualnie – najlepiej dzień wcześniej. Bagaże oddajemy 11 sierpnia (niedziela) od godz. 19.00 do 20.00, przy ołtarzu polowym. Przy oddawaniu bagażu zapisujemy chętnych na powrót autokarem. W tym roku opiekę duszpasterską nad pielgrzymami będzie sprawował ks. Piotr.
 6. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W kiosku przy kościele jest do nabycia wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego. W ciągłej sprzedaży są jeszcze nowe przewodniki po łańcuckiej farze.
  1. Od pewnego czasu prowadzona jest przy naszej parafii zbiórka makulatury. Niepotrzebny papier, gazety, książki, ulotki, czy opakowania tekturowe można zostawiać w oznaczonym garażu za plebanią. Od czwartku będzie tam podstawiony specjalny kontener. Przynosząc makulaturę nie tylko pomagamy potrzebującym, ale też uczymy i wychowujemy dzieci i młodzież do mądrego zagospodarowania odpadów.
 1. Słowem życia na nadchodzący tydzień, niech będą słowa św. Jana Marii Vianeya: „Jak wielką rzeczą jest poznawać, kochać i służyć Bogu! Na tym świecie nie mamy nic ważniejszego do zrobienia.”
2 sierpnia 2014|