OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 3 sierpnia 2014

  1. Rozpoczęliśmy sierpień, miesiąc trzeźwości. Do powstrzymania się od spożywania alkoholu w tym miesiącu jesteśmy zachęcani wszyscy, a nie tylko ci, którzy mają z tym problem. Chodzi o to, byśmy przez swoją postawę przeciwstawili się kulturze picia w naszym kraju. Nasz gest możemy również ofiarować w intencji kogoś z naszej rodziny czy znajomych, którzy mają problemy z nadużywaniem alkoholu i sami już nie potrafią z tego wyjść. Być może nasza ofiara połączona z modlitwą wyprosi im łaskę odwrócenia się od tego nałogu.
  2. Dzisiaj o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
  3. 28 lipca zmarł w 82 roku życia w Limie hrabia Stanisław Potocki, syn Jerzego Potockiego, ambasadora RP w Ankarze i w Waszyngtonie, bratanek Alfreda, IV Ordynata w Łańcucie. Msza Święta w intencji śp. Stanisława zostanie odprawiona w naszym kościele w poniedziałek, 3 sierpnia o godz. 8.00. We Mszy Świętej wezmą udział – Dyrekcja i Pracownicy Muzeum – Zamku w Łańcucie. Parafia nasza ma dług wdzięczności wobec śp. Stanisława Potockiego, bo dzięki wyrażonej przez Niego zgodzie, parcelę przy ul. Górne o powierzchni 96 arów otrzymała parafia. Na tej działce wybudowaliśmy kościół p.w. Św. Michała Archanioła i została tam erygowana nowa parafia. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej jutro o godz. 8.00, by modlitwą w Jego intencji wyrazić wdzięczność za ten dar dla mieszkańców Łańcuta.
  4. W tym tygodniu, wponiedziałek wspominamy św. Jana Marię Vianneya – patrona proboszczów, w środę przeżywamy święto Przemienienia Pańskiego, w czwartek szczególnie dziękujemy za dar Eucharystii i modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do służby w Kościele; w piątek patronuje nam święty Dominik, a w sobotę –  święta Teresa Benedykta od Krzyża – patronka Europy.
  5. Łańcucki Klub Motocyklowy „horda Łańcut” organizuje w dniach od 8 do 10 sierpnia na terenie odkrytego basenu MOSiR Motofestiwal. W niedzielę o godz. 12.00 będzie tam odprawiona Msza Święta, a po niej organizatorzy zapraszają na piknik rodzinny. Szczegóły na plakatach.
  6. W następnym tygodniu we wtorek tj. 12 sierpnia, wyruszy piesza pielgrzymka z Łańcuta do Kalwarii Pacławskiej. W tym roku za organizacją pielgrzymki odpowiedzialna jest parafia św. Michała.
  7. W minionym tygodniu zmarli: + Alfreda Krzywonos, + Maria Jaroń, + Jadwiga Pelc. W modlitwie polecajmy także śp. Hrabiego Stanisława Potockiego. Wieczne odpoczywanie…..
  8. Słowem życia na nadchodzący tydzień, niech będą słowa św. Jana Marii Vianeya: „Jak wielką rzeczą jest poznawać, kochać i służyć Bogu! Na tym świecie nie mamy nic ważniejszego do zrobienia.”
2 sierpnia 2014|