Odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej

Wyjątkową, niezwykle oryginalną oprawę miały tegoroczne uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Szkaplerznej w naszym kosciele parafialnym.. W tym dniu gościliśmy Grupę Ewangelizacyjną Claret Gospel z Wybrzeża Kości Słoniowej. Egzotyczni goście uczestniczyli we wszystkich mszach świętych, a po uroczystej, wieczornej sumie i procesji eucharystycznej, dali wspaniały koncert dla kilkuset zgromadzonych w świątyni wiernych.

   Grupa Claret Gospel gości w Polsce już po raz ósmy. Swoją trasę ewangelizacyjną rozpoczęła na początku czerwca, odwiedzając m. in. Warszawę, Wrocław, Bytom, Kamień Pomorski, Słupsk. Do Łańcuta afrykańscy śpiewacy przybyli na zaproszenie ks. proboszcza Tadeusza Kocóra, który od kilku miesięcy zabiegał o to, by uroczystościom odpustowym nadać szczególny charakter.

   Półtoragodzinny koncert wypełniła muzyka i śpiew, a nawet taniec. Śpiewali w kilku językach o radości i miłości, uwielbieniu Boga. Szczególny aplauz wzbudzały melodyjne, łatwo wpadające w ucho żywe pieśni religijne, które słuchacze nucili wraz z czarnoskórymi artystami. O ich misji ewangelizacyjnej opowiadał zebranym prowadzący koncert O. Roman Woźnica ze Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów.

   We wczorajszych uroczystościach odpustowych, które zbiegły się z 30. rocznicą śmierci ks. prałata Michała Kochmana, uczestniczył ks. biskup Edward Białogłowski z diecezji rzeszowskiej. Poprzedziła je kilkudniowa nowenna, podczas której homilie wygłosił ks. Krzysztof Poświata – michalita posługujący na co dzień w Mińsku na Białorusi .[Adam Kunysz]

Zobacz zdjęcia w galerii.

17 lipca 2014|