PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 13 lipca 2014

1. Dziś nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej o godz. 17.00.

2. W środę 16 lipca w naszej parafii odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Do tej uroczystości przygotowujemy się przez nowennę. Kazania w ostatnich dniach nowenny i w dniu odpustu głosi Ks. Krzysztof Poświata, michalita pracujący w Mińsku na Białorusi. W poniedziałek i wtorek Msza św. ku czci Matki Bożej z nowenną o godz. 18.00, we wtorek o godz. 19.30 modlitwa za zmarłych parafian na cmentarzu. Zapraszamy wszystkich a szczególnie tych, którzy pożegnali w ostatnim roku swoich najbliższych.

Msze św. w dniu odpustu o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 11.00 i o 18.00 uroczysta suma odpustowa z procesją pod przewodnictwem Ks. Bpa Edwarda Białogłowskiego z Rzeszowa, na którą zapraszamy całą parafię a w szczególności ministrantów, lektorów, dziewczynki sypiące kwiaty, dzieci komunijne z rodzicami, młodzież, wszystkie grupy parafialne z podkreśleniem Róż różańcowych i Bractwa Szkaplerznego. Przyjdźmy wszyscy do naszej niebieskiej Matki z sercami pełnymi wary, przepełnionymi miłością i gotowością na pełnienie woli Bożej. W dniu odpustu po każdej Mszy św. hołd pielgrzymów i przyjęcie do Bractwa Szkaplerza świętego. Wielu z nas nosi szkaplerz, znak zbawienia, ratunku w niebezpieczeństwach, który obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Nośmy go z wiarą i miłością i prośmy Najświętszą Maryję Pannę, abyśmy mogli dojść do zbawienia wiecznego. W dniu odpustu, niech nie będzie nikogo w naszej parafii, kto by nie oddał czci i hołdu Matce Najświętszej poprzez uczestnictwo w Eucharystii. Spowiedź z racji odpustu w poniedziałek i wtorek od 17.30.

W tym roku w uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej, przypada 30 rocznica śmierci śp. Ks. prałata Michała Kochmana. Msza św. w intencji byłego proboszcza naszej parafii o godz. 18.00.

3. W dniu odpustu będziemy gościć Claret Gospel z Wybrzeża Kości Słoniowej, który wspólnie z nami będzie czcił Matkę Bożą. O godz. 19.30 zapraszamy na koncert tej znanej grupy ewangelizacyjnej.

4. W najbliższy czwartek (17.07) po Mszy św. za zmarłych pedagogów i uczestników kursów muzycznych im. Zenona Brzeskiego, o godz. 19.15 odbędzie się w naszej świątyni koncert organowo – skrzypcowy prof. A. Chorosińskiego i prof. Fulvio Leofreddi, na który również zapraszamy.

6. W piątek o godz. 13.00 Msza św. w intencji policji z racji święta patronalnego.

7. Bóg zapłać za dar ołtarza złożony dziś na tacę, który jest przeznaczony na cele parafialne.

8. W tym tygodniu zmarli: Wanda Kwaśny, Alfred Całka, Janina Lęcznar, Krystyna Mycek. Dobry Jezu …

9. Słowo Życia: Ziarnem jest Słowo Boże, a Słowem Pana jest Jezus Chrystus, kto Go przyjmie na glebę swego serca, będzie żył na wieki.

12 lipca 2014|