ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA – 29 czerwca 2014

1. Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła kieruje nasz duchowy wzrok na następcę św. Piotra na stolicy Piotrowej, na Ojca Świętego Franciszka. Nie zapominajmy o nim w naszych modlitwach, ale też starajmy się pogłębiać naszą więź ze Stolicą Apostolską, interesując się życiem Kościoła, zapoznając się z dokumentami wydawanymi przez Ojca Świętego, aby trwać w jedności z nim i w ten sposób przyczyniać się do budowania Chrystusowego Kościoła.

2. Dzisiejsza niedziela jest również ostatnią niedzielą miesiąca czerwca tradycyjnie poświęconego czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W miniony piątek przeżywaliśmy Jego uroczystość, a jeszcze dziś i jutro będziemy przeżywali nabożeństwo czerwcowe. Zapraszamy serdecznie do udziału w nim dziś o godz. 17.30 i jutro o 18.00, tym bardziej jeśli przez cały miesiąc nie znaleźliśmy czasu, lub też nie mieliśmy możliwości w nim uczestniczyć. Zechciejmy choć w te dwa ostatnie dni dziękować Boskiemu Sercu za Jego miłosierdzie wobec nas i wypraszać dla siebie, dla swoich bliskich i dla całego świata potrzebne łaski.

3. Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać ten czas, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga ani też wrażliwości na drugiego człowieka. Uczmy nasze dzieci szacunku do drugiego człowieka spotykanego na ścieżkach życia, jak też do całego świata stworzonego, który jest widzialnym znakiem miłości Boga do nas. Wszystkim rozpoczynającym urlopy i czas wypoczynku od codziennych zajęć życzymy udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń. Na wakacjach mamy więcej czasu, dlatego częściej sięgajmy po prasę katolicką i dobrą książkę.

4. W najbliższy czwartek, 3 lipca, obchodzimy święto św. Tomasza Apostoła, który pokonał niemoc własnej wiary i jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 16.45 godzina święta Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.00, a o 18.00 Msza św. z aktem oddania Bożemu Sercu. Do południa w piątek odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. W najbliższą sobotę zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. O godz. 18.00 Msza św. a po niej procesja różańcowa zakończona apelem. Zachęcamy do licznego udziału.

6. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce Rodziny Radia Maryja do Częstochowy w dniu 13 lipca. Zapisy w sklepie Jędruś przy ul. Cetnarskiego 6.

7. W tym tygodniu zmarli: Piotr Kuźniar, Władysław Ślęczka, Maria Drabicka, Zofia Daraż. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …

8. Słowo Życia: Kto miłuje i słucha Jezusa Chrystusa, ten troszczy się o Jego Kościół.

28 czerwca 2014|