NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 15 czerwca 2014

1. Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Kościół przypomina nam, że Bóg jest Jeden w Trzech Osobach, nie jest samotnikiem, lecz jednością Osób. Niech ta prawda zabrzmi zarówno w naszych sercach, jak i rodzinach, sprawiając, że nasze relacje będą odwzorowaniem tych, które panują pomiędzy Osobami Trójcy Przenajświętszej.

2. Niech wyrazem naszej wiary będzie również liczny udział w nabożeństwach czerwcowych, podczas których w szczególny sposób oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, dziś o godz. 17.30.

3. Przy naszym kościele, kwestuje dziś Akcja Katolicka, w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas, na rzecz pomocy ofiarom powodzi na Bałkanach. Prosimy i dziękujemy za ofiarność na ten cel.

4. W tym tygodniu, w czwartek, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. Główna Msza św., o godz. 9.30, po której o 10.15 nastąpi procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy z kazaniem przy pierwszym. Pozostałe Msze o godz. 6.30; 8.00; 13.00 i 18.00. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w Jezusa Chrystusa obecnym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy do udekorowania naszych okien, balkonów i domów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Na trasie procesji, prosimy nie parkować samochodów. Do udziału w procesji, zapraszamy wszystkich; grupy liturgiczne, dzieci klas II i III w strojach komunijnych, rodziców z dziećmi. Zadbajmy przede wszystkim o czystość naszej duszy i o wzajemne pojednanie w rodzinach. Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać w środę, od godz. 17.00.

Trasa procesji: ul. Farna, Rynek, Plac Sobieskiego, ul. Paderewskiego, ul. Sokoła, ul. Żardeckiego, ul. Bohaterów Westerplatte, ul. Górne. O przygotowanie pierwszego ołtarza (ołtarz polowy k. kościoła), prosimy Straż Honorową Najśw. Serca Pana Jezusa i Koło Misyjne; drugiego (Plac Sobieskiego)Akcję Katolicką, Rycerzy Kolumba i Grupę Modlitewną; trzeciego (k. szpitala) Domowy Kościół; czwarty przygotowuje parafia św. Michała. W związku z procesją we wtorek zbiórka ministrantów i lektorów o godz. 16.00 a o 16.45 próba dla dziewczynek klas II i III sypiących kwiaty.

5. Podczas oktawy Bożego Ciała, Msza św. o godz. 18.00 a po niej procesja eucharystyczna wokół kościoła ze śpiewem litanii do Najśw. Serca Pana Jezusa. Przychodźmy licznie na Mszę św. i procesję. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem, bo On tak bardzo nas umiłował.

6. W Boże Ciało o godz. 19.00 w parku Sybiraków os. Baranówka w Rzeszowie odbędzie się koncert ewangelizacyjny pt.: „Jednego serca, jednego ducha”. Zachęcamy do udziału, bo warto.

7. W tym tygodniu, we wtorek, czcimy św. Alberta Chmielowskiego. Zarząd Koła Łańcuckiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta, z okazji święta Patrona, serdecznie zaprasza członków Koła na Mszę o godz. 18.00 a następnie na spotkanie przy ul. Ottona z Pilczy 2.

8. W środę po nabożeństwie czerwcowym Msza św. na zakończenie roku formacji dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, dla klas I i II gimnazjum.

9. Słowo Życia: „Łaska Pana Jezusa Chrystusa, miłość Boga i udzielanie się Ducha Świętego niech będzie z wami wszystkimi” (2Kor 13;13).  

14 czerwca 2014|