Rodzinny piknik integracyjny w Łańcucie

   Już po raz trzynasty spotkali się w w niedzielę 8 czerwca niepełnosprawni – podopieczni domów pomocy społecznej, ich opiekunowie, nauczyciele i wychowawcy oraz mieszkańcy naszego miasta i regionu na rodzinnym pikniku zorganizowanym przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej, Starostę Łańcuckiego, Burmistrza Miasta Łańcuta, Zarząd Powiatowego Koła Związku Niewidomych, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Powiatową Społeczną Radę do spraw Osób Niepełnosprawnych. Imprezę, która jak co roku odbyła się na boiskach Zespołu Szkół Technicznych, poprzedziła uroczysta msza święta w Kościele Farnym, której przewodniczył ks. biskup Stanisław Jamrozek.

   Uczestnicy rodzinnego pikniku mieli okazję obejrzeć atrakcyjne występy amatorskich zespołów artystycznych, uczestniczyć w grach i zabawach z nagrodami, obejrzeć sprzęt pożarniczy jakim dysponuje Komenda Powiatowa PSP w Łańcucie, odbyć przejażdżkę „melexem” po okolicy, skorzystać ze zjeżdżalni oraz zapoznać się z techniką udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

   Podczas pikniku zbierano datki na operację dla 9-letniego Jasia Kłosa cierpiącego na niedowład kończyn dolnych. Do puszek wolontariuszy trafiło ponad 3.500 złotych, czyli 1/3 kwoty, która jest niezbędna, aby zabieg mógł być wykonany. Partnerem strategicznym i głównym sponsorem nagród dla biorących udział w konkursach dzieci była „Biedronka”, a patronat honorowy nad imprezą objęli: poseł na Sejm RP – Kazimierz Gołojuch i dyrektor Podkarpackiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – Maciej Szymański. [Adam Kunysz]

8 czerwca 2014|