ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 8 czerwca 2014

 1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego uświadamia nam prawdę, że dzieło zbawienia dokonane przez Jezusa Chrystusa, urzeczywistnia się obecnie w Kościele Jego mocą. To także Duch Święty, umacnia w nas to co słabe, prostuje to co błędne i przynosi błogosławieństwo pokoju. Papież Franciszek, zaprosił dziś do Watykanu na modlitwę o pokój, prezydenta Izraela i prezydenta Autonomii Palestyńskiej. Będzie w niej uczestniczył także patriarcha Konstantynopola Bartłomiej. Pragnieniem Ojca Świętego jest, aby ten ważny moment wsparli swą modlitwą wierni na całym świecie. Prosimy o włączenie się w te błagania – aby Bóg zesłał łaskę pokoju na Ziemię Świętą.
 2. Dziś o godz. 13.00, rozpoczyna się piknik integracyjny osób niepełnosprawnych na boiskach Zespołu Szkół Technicznych. W programie występy zespołów tanecznych, muzycznych, zabawy, konkursy. Podczas pikniku, zachęcamy do odwiedzenia stoiska Gaude Mater, z racji 200 numeru naszego miesięcznika.
 3. Z serca dziękujemy za dar ołtarza złożony dziś na tacę, który jest przeznaczony na remont domu katechetycznego. Bóg zapłać.
 4. Jutro, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w Kościele. Msze św. o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 15.15 i 18.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.
 5. 5.W czwartek, 12 czerwca, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też neoprezbiterów naszej diecezji, którzy wczoraj otrzymali święcenia kapłańskie. Po wieczornej Mszy św. lectio divina prowadzona przez Ks. Macieja Gierulę.
 6. W piątek 13 czerwca, patronuje nam – święty Antoni z Padwy znakomity nauczyciel Ewangelii. Jest patronem dzieci, małżeństw, narzeczonych, ubogich i rzeczy zaginionych. Tradycyjnie w tym dniu odbywa się poświęcenie lilii i błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy dzieci z liliami w piątek o godz. 18.00.
 7. 7.W ostatnich tygodniach Serbię oraz Bośnię i Hercegowinę dotknęła powódź, która pochłonęła około 50 ofiar i spowodowała ogromne spustoszenie w tych krajach. Raporty Caritas mówią o wielkim zagrożeniu epidemiologicznym. Groźne są także występujące masowo osuwiska ziemi. W związku z tym w najbliższą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez wielką powódź.
 8. Zbliża się miesiąc lipiec i Piesza pielgrzymka z Przemyśla na Jasną Górę. Grupa św. Urszuli wychodzi z Łańcuta 6 lipca. Szczegóły znajdziemy na stronie internetowej www.pielgrzymka.przemyska.pl. Trwają zapisy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy 13 lipca. Zapisy w sklepie Jędruś przy ul. Cetnarskiego 6.
 9. Istnieje możliwość zapisu na bezpłatne zajęcia z j. angielskiego dla dorosłych w ramach projektu unijnego. Szczegóły są umieszczone na afiszach.
 10. W tym tygodniu zmarł Józef Pączka. Dobry Jezu …
 11. Słowo Życia: Przyjdź Duchu Święty i odnów nasze serca i umysły, odnów oblicze naszej łańcuckiej ziemi.
7 czerwca 2014|