SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 25 maja 2014

1. Wciąż trwamy w radości paschalnej, przeżywając dziś 6 niedzielę Wielkanocy. Niech nie przestanie rozbrzmiewać w naszych sercach, myślach i rozmowach prawda o Zmartwychwstaniu Chrystusa, która jest podstawą naszej wiary.

2. W Polsce miesiąc maj jest tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Przed nami ostatni już tydzień tego miesiąca, dlatego tym bardziej zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. Jeśli nie możemy przyjść do kościoła na to nabożeństwo, odprawiajmy je w gronie rodzinnym.

3. Jutro, 26 maja, będziemy obchodzić Dzień Matki. Z tej okazji nie tylko składajmy życzenia i podarunki naszym mamom, ale polecajmy je Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o potrzebne im łaski, by mogły dobrze wypełniać swoją misję. A dla tych, które już Pan powołał do wspólnoty ze sobą w niebie, prośmy o Boże miłosierdzie, aby mogły wyśpiewywać Jego chwałę na wieki.

4. W środę, 28 maja, przypada 33 rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski oddał nasz Naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o rychłą jego beatyfikację.

5. W piątek o godz. 18.00, rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Do udziału w nowennie są zobowiązani kandydaci do bierzmowania a szczególnie młodzież, która 7 czerwca przyjmie ten sakrament z rąk Ks. Bpa Stanisław Jamrozka.

6. W sobotę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej parafii będzie gościć Floribeth Mora Diaz, Kostarykanka, cudownie uzdrowiona za przyczyną św. Jana Pawła II.

8. Dziś przy naszym kościele Szkolne Koło Caritas Szkoły Podstawowej nr 2 w Łańcucie, zorganizowało kiermasz z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka. Prosimy o zainteresowanie i wsparcie młodych woluntariuszy.

9. W przyszłą niedzielę, będzie kwestowało Parafialne Koło Caritas na rzecz najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Prosimy o wsparcie najbiedniejszych.

10. W tym tygodniu zmarli: Edward Żybura i Bogumił Dobrowolski. Dobry Jezu …

11. Słowo Życia: Każdy kto miłuje Jezusa Chrystusa, zachowuje Boże przykazania (por. J 14,15).

24 maja 2014|