Pielgrzymka – Bałkańskie Sanktuaria

BAŁKAŃSKIE SANKTUARIA

 

 

Pielgrzymka z parafii Farnej w Łańcucie

29.06 – 9.07. 2014 r.

 

 

 

Jest jeszcze jedno wolne miejsce!

 

 

 1 dzień (29/30 czerwca 2014 r. – niedziela / poniedziałek)

Spotkanie pielgrzymów na parkingu przy MDK w Łańcucie, wyjazd autokaru o godz.21.00, Przejazd przez Słowację, Węgry do Chorwacji w rejon pasma Medvedicy, gdzie znajduje się największe Sanktuarium Maryjne na Chorwacji – Marija Bistrica. Zwiedzanie Bazyliki z cudowną figurką Matki Bożej do której pielgrzymował w 1998 roku św. Jan Paweł II. Msza Święta. Przejazd w okolice Vodic. Zakwaterowanie. Czas na odpoczynek plażowanie. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień (1 lipca 2014 r. – wtorek)

Śniadanie. .Czas wolny. Przejazd do Zadaru, miasta odwiedzonego przez św. Jana Pawła II, zwiedzanie pozostałości miasta rzymskiego, Katedry św. Anastazji, kościoła NMP oraz św. Szymona. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień (2 lipca 2014 r. – środa)

Śniadanie. Przejazd do Parku Narodowego Rzeki Krka, słynnego ze zjawisk krasowych, z największym wodospadem Skradinski Buk. Skansen, spacer po parku. Przejazd do urokliwego miasteczka Szybenik: spacer po starówce, katedra św. Jakuba. Powrót do hotelu, czas wolny, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień (3 lipca 2014 r. – czwartek)

Śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd do Trogiru, przepięknego „kamiennego” dalmatyńskiego miasta.Zwiedzanie pobliskiego Splitu: zwiedzanie starożytnego pałacu cesarza Dioklecjana ze świątynią Jupitera, obecnie pełniącą funkcję Katedry. Dalsza droga w stronę Sinj: nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Sinieńskiej i czczonego w nim cudownego wizerunku Madonny.. Przejazd do Bośni i Hercegowiny, zakwaterowanie w hotelu w Medjugorie. Obiadokolacja i nocleg

5 dzień (4 lipca 2014 r. – piątek)

Śniadanie. Przejazd pod Górę Kriżevac – Droga Krzyżowa. Zwiedzanie Sanktuarium. Spotkanie ze wspólnotą Cenacolo, która poprzez Pracę i Modlitwę walczy z nałogiem narkomanii i alkoholizmu. Przejazd do pobliskich Wodospadów Kravica. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień (5 lipca 2014 r. – sobota)

Śniadanie. Przejazd na Górę Objawień. Przejazd do Mostaru (30 km). Zwiedzanie miasta styku kultury chrześcijańskiej oraz muzułmańskiej; Most nad Neretwą, Kujundziluk, Stare Miasto, Dom Turecki, Kościół Franciszkanów. Powrót do Medjugorie . Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień (6 lipca 2014 r. – niedziela)

Śniadanie. Wykwaterowanie Przejazd do Dubrownika. Zwiedzanie miasta zwanego „Perłą Adriatyku” ; Studnia Onufrego, Stradun – główna ulica miasta, Kościół św. Błażeja, Pałace Staromiejskie, Katedra, Stary Port. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Riwiery Makarskiej. (150 km) Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień (7 lipca 2014 r. – poniedziałek)

Śniadanie. Wykwaterowanie Nawiedzenie Sanktuarium Vepric, chorwackiego Lourdes. Odpoczynek na plaży; rejs statkiem wycieczkowym po Adriatyku (w programie tradycyjny, „rybny lunch” na pokładzie, odpoczynek na plaży). Przejazd do hotelu w okolicach Plitwic i nocleg.

9 dzień (8 lipca 2014 r. – wtorek)

Śniadanie. Wykwaterowanie Zwiedzanie Parku Narodowego Jezior Plitwickich. Spacer kanionem wzdłuż ciągu jezior połączonych ze sobą strumieniami, kaskadami, wodospadami. W trakcie zwiedzania rejs stateczkiem po jeziorze Kozjak i przejazd kolejką turystyczną. Przejazd do Ludbregu. Nawiedzenie Sanktuarium Krwi Chrystusa (miejsce cudu Eucharystycznego), Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg

10 dzień (9 lipca 2014 r. – środa)

Śniadanie.. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd na Węgry, postój w Máriabesnyő  jednym z najsłynniejszych miejsc pielgrzymkowych na Węgrzech, zwiedzanie barokowego klasztoru Kapucynów – kościół i muzeum Najświętszej Maryi Panny. Msza Św. Dalsza droga w kierunku Polski, przyjazd do Łańcuta ok godz. 22.

Koszt: 1760 zł

ŚWIADCZENIA:

          przejazd autokarem

          9 noclegów w hotelach

          wyżywienie (śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem)

          opieka pilota/przewodnika oraz duszpasterza

          ubezpieczenie

          bilety wstępu – dodatkowo płatne około 50 Euro

Zapisy i dodatkowe informacje u ks. Macieja Kandefera (tel. 17 225 87 54, 660 432 100)

e-mail: parafia@lancut.przemyska.pl.

Przy zapisie wpłata zaliczki w wysokości 1000 zł.

II rata – 760 zł do 20 czerwca.

Jeżeli to możliwe bardzo proszę o wpłacenie I i II raty na nr konta; 38 1140 2004 0000 3302 5121 9153 (mbank) właściciel rachunku; Maciej Kandefer z dopiskiem Pielgrzymka na Chorwację

         

23 maja 2014|