PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 18 maja 2014

1. Dziś w naszej parafii I Komunia Św. dzieci klas II. Módlmy się w ich intencji, aby przez całe życie kochały Jezusa Chrystusa, kierowały się Jego ewangelią i bożymi przykazaniami, a ich rodzice i bliscy pomagali im wzrastać duchowo. Warto pamiętać, że miłość do dziecka wyraża się w przekazaniu mu żywej wiary w Jezusa Chrystusa. Niech ta pełna i dojrzała miłość będzie obecna w sercach rodziców. Przez cały tzw. Biały Tydzień dzieci komunijne, w strojach gromadzą się o godz. 18.00 na nabożeństwo majowe i Mszę św.

2. Dziś przypada rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Przyzywajmy Jego wstawiennictwa i dziękujmy Bogu za naszego wielkiego rodaka. Starajmy się też, wracać do jego nauczania, zapoznawać się z nim, pogłębiać znajomość tego wielkiego dziedzictwa, jakie nam zostawił tak, aby jego nauczanie stawało się drogowskazami w naszym życiu. W czwartek 22 maja o godz. 18.00, zapraszamy na comiesięczną nowennę do św. Jana Pawła II.

3. Dziś przypada 70 rocznica zdobycia Monte Casino przez żołnierzy gen. Andersa . Módlmy się za ich dusze, aby Bóg wynagrodził ich ofiarę z życia, oraz prośmy o pomyślność dla naszej Ojczyzny.

4. W tym tygodniu, w sobotę, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi – jako Wspomożycielki wiernych. Do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia będziemy się modlili za prześladowany Kościół w Chinach.

5. Za tydzień przy naszej świątyni, odbędzie się kiermasz z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka, zorganizowany przez dzieci ze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łańcucie.

6. Trwają zapisy na wakacyjne zajęcia w świetlicy „Wzrastanie” w Łańcucie. Udział w zajęciach jest nieodpłatny. Dokładne informacje przy ul. Ottona z Pilczy 2.

7. Łańcuckie Towarzystwo Muzyczne oraz nasza Parafia zapraszają dziś o godz. 19.00 na koncert, który odbędzie się w naszym kościele. W programie: utwory muzyki religijnej i klasycznej, na organy i trąbkę w wykonaniu Prof. Stanisława Dziewiora i Wacława Golonki.

7. Słowo Życia: „Niech się nie tworzy serca wasze”, bo wierzycie w Jezusa Chrystusa, który zmartwychwstał i żyje.

8. W tym tygodniu zmarli: Maria Stefan, Aniela Kuca, Zbigniew Jeżycki, Antoni Strzępka, Maria Sałówka. Wieczne odpoczywanie …

18 maja 2014|