Jan Paweł II na zdjęciach Adama Bujaka

W naszym kościele można obejrzeć niezwykle interesującą wystawę zdjęć przygotowaną  z okazji niedawnej, uroczystej kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII. Blisko 50. kolorowych fotogramów dużego formatu, autorstwa Adama Bujaka wybitnego, krakowskiego artysty-fotografika, rozmieszczonych na ścianach w dwóch bocznych nawach świątyni, ukazuje Ojca Świętego Jana Pawła II podczas oficjalnych uroczystości kościelnych oraz w czasie jego licznych pielgrzymek i spotkań z wiernymi na całym świecie. 

Są tam m. in. zdjęcia z mszy inaugurującej pontyfikat wielkiego Polaka, z licznych audiencji generalnych, z jego podróży do Jerozolimy, Lourdes, Lwowa, Wadowic, Zakopanego. Wystawę zamykają fotografie z Bazyliki św. Piotra w Watykanie, gdzie wystawiona była trumna z ciałem Jana Pawła II i z mszy  beatyfikacyjnej w 2011 r.

   Adam Bujak jest autorem ponad 100. albumów. Wiele z nich poświęconych jest właśnie Janowi Pawłowi II, któremu towarzyszył w jego posługiwaniu duszpasterskim od roku 1963. Jest członkiem  Związku  Polskich Artystów Fotografików, Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego Wielkiej Brytanii, Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej w Szwajcarii. Za swoje zdjęcia otrzymał ponad 60 polskich i międzynarodowych nagród. [Adam Kunysz]

11 maja 2014|