CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 11 maja 2014

1. Dzisiejsza, 4 niedziela Wielkanocy, tradycyjnie nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna światowy Tydzień Modlitw o Powołania. Nie bójmy się modlić o nowe powołania do służby Bożej, gdyż każda osoba poświęcona Bogu to wielki dar nie tylko dla rodziny, ale także dla wspólnoty parafialnej, z której dana osoba się wywodzi, i wreszcie dla całego Kościoła.

2. We wtorek, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 33 rocznicę zamachu na papieża Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie i na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

3. W tym tygodniu w środę, 14 maja, w liturgii czcimy świętego Macieja Apostoła, patrona Ks. Macieja Kandefera. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał Solenizanta i nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla bliźnich.

4. W czwartek po wieczornej Mszy św. medytacja biblijna prowadzona przez Ks. Macieja Gierulę.

5. W piątek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Niech ten święty Patron będzie dla nas wzorem odważnej wiary i przywiązania do Jezusa Chrystusa, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów. Po wieczornej Mszy św. spotkanie Rycerzy Kolumba.

6. W najbliższą niedzielę 18 maja o godz. 11.00 w naszej parafii I Komunia dzieci klas II. Spowiedź dzieci i ich rodzin w sobotę o godz. 17.00.

7. W sobotę 17 maja Ks. Arcybiskup Józef Michalik, obchodzi 50 – lecie kapłaństwa. Uroczysta Msza św. dziękczynna w intencji złotego Jubilata, odbędzie się w Archikatedrze w Przemyślu o godz. 10.00. Otoczmy naszego Arcypasterza modlitwą.

8. Łańcuckie Towarzystwo Muzyczne oraz Parafia Farna zapraszają na koncert, który odbędzie się w dniu 18 maja 2014 roku o godz. 19.00 w naszym Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej. Wykonawcami będą : Prof. Stanisław Dziewior – trąbka (Akademia Muzyczna w Katowicach) oraz Wacław Golonka – organy (Akademia Muzyczna w Krakowie). W programie: utwory muzyki religijnej i klasycznej, a wśród nich także muzyki organowej.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które są przeznaczone na cele parafialne.

10. W tym tygodniu zmarli: Stanisława Kuźniar, Antoni Szpytma. Wieczne odpoczywanie … 

11. Słowo Życia: „My chrześcijanie, nie zostaliśmy wybrani przez Boga do małych rzeczy (…) Poświęćmy życie na wielkie ideały” (papież Franciszek).

11 maja 2014|